Nowe uzdrowisko w Polsce. Znajduje się na Mazurach i przyciąga klimatem rodem z Wenecji

W Polsce nie brak miejscowości uzdrowiskowych, w których można podreperować nadszarpnięte zdrowie. Wkrótce kolejne miasto będzie cieszyć się tym statusem. Mowa o znajdującym się na Warmii Lidzbarku Warmińskim, które przez miejscowych nazywane jest "polską Wenecją".

Czyste powietrze, urokliwe widoki oraz lecznicze źródła - tym może poszczycić się Lidzbark Warmiński, miasto leżące w województwie warmińsko-mazurskim. Dzięki naturalnym walorom oraz czynnikom leczniczym, wkrótce to miejsce będą mogły odwiedzać te osoby, które chciałyby podreperować swoje zdrowie. Panujący tam klimat może być szczególnie polecany pacjentom uskarżającym się na dolegliwości ze strony układu nerwowego oraz zaburzenia pracy narządów ruchu. 

Zobacz wideo S16 - czteropasmówka, która na zawsze może zmienić Mazury

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

"Perła Warmii" stanie się uzdrowiskiem

Lidzbark Warmiński to miasto powiatowe, które dawniej nazywane było "perłą Warmii". Obecnie, za sprawą licznych kanałów, cieszy się przydomkiem "Polskiej Wenecji". Specyficzny klimat sprawia, że miejscowość jest częstym punktem wycieczek. Co więcej miasto stara się rozwijać infrastrukturę uzdrowiskową, a dzięki decyzji ministra zdrowia z 2014 roku, wkrótce stanie się uzdrowiskiem. Dwa lata później, w 2016 roku, teren Lidzbarka Warmińskiego, a także przyległe sołectwa: Medyny i Łabno otrzymały status obszaru ochrony uzdrowiskowej.

Z tych terapii będą mogli skorzystać pacjenci

Powstała już oficjalna witryna, na której przedstawiono możliwości oraz rodzaje terapii, z jakich będą mogli skorzystać pacjenci.

Biorąc pod uwagę lokalizację uzdrowiska w Lidzbarku Warmińskim oraz aspekty właściwości klimatycznych, zakłada się, iż na terenie uzdrowiska prowadzone będą następujące formy leczenia klimatycznego (klimatoterapii) za pomocą poszczególnych urządzeń leczniczych - projektowanych obiektów budowlanych: aeroterapia, helioterapia, kinezyterapia, krioterapia, fizykoterapia oraz baleoterapia

- podaje portal uzdrowiskolidzbarkwarminski.pl, na którym aktualizowane są informacje dotyczące uzdrowiska, publikowane są tutaj także postępy prac. Warto dodać, że obecnie można skorzystać z części uzdrowiskowej infrastruktury. W mieście stoją bowiem tężnie, które mają pozytywny wpływ m.in. na układ oddechowy. 

Więcej o: