Jakie sanatorium przy problemach z kręgosłupem? Te miejsca sprawdzą się najlepiej

Naturalne metody lecznicze stają się coraz bardziej popularne. Sanatoria pozwalają pacjentom wypocząć, a także zadbać o konkretne schorzenia. W jakich ośrodkach wyleczymy zwyrodnienia kręgosłupa? Podpowiadamy.

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak uciążliwe mogą być bóle kręgosłupa - w końcu zalicza się je obecnie do chorób cywilizacyjnych. Najczęstszym powodem prowadzącym do tego typu schorzeń jest siedzący tryb życia oraz brak ruchu. Na szczęście w uśmierzeniu bólu mogą nam pomóc zabiegi w sanatorium. Jednak nie wszyscy mogą z nich skorzystać. 

Zobacz wideo Perły architektury, malownicze widoki i trasy rowerowe. A do tego tanio! Ta idylla leży w Polsce [TRIP WE DWOJE]

Kto może skorzystać z sanatorium na kręgosłup? 

Do skorzystania z leczenia sanatoryjnego, niezbędne jest uzyskanie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. W tym celu pacjent musi umówić się na wizytę, podczas której medyk ocenia, czy ten kwalifikuje się na tego typu wyjazd. Mogą z niego skorzystać osoby zdolne do samodzielnego poruszania, korzystania z zabiegów, a także wykonywania podstawowych czynności, takich jak mycie i spożywanie posiłków.

Komu lekarz może zalecić rehabilitację kręgosłupa w sanatorium? Leczenie uzdrowiskowe wskazane jest osobom cierpiącym na rwę kulszową, dyskopatię, zwyrodnienia kręgosłupa, zwyrodnienia stawów i kości, zapalenia stawów, osteoporozę, wady wrodzone układu kostno-stawowego czy pacjentom po operacjach kręgosłupa. 

Najlepsze sanatoria przy problemach z kręgosłupem

Każde z sanatoriów specjalizuje się w leczeniu konkretnych schorzeń. Nie wszystkie z nich dedykowane dla osób z problemami kręgosłupa. Te, w których możemy o niego zadbać, oferują liczne zabiegi, takie jak laseroterapia, okłady borowinowe, magnetoterapia, kąpiele solankowe, fonoforeza czy elektrostymulacja. 

Przedstawiamy najpopularniejsze ośrodki specjalizujące się w leczeniu zwyrodnień kręgosłupa: 

  • Nowy Zdrój - Centrum Zdrowia i Wypoczynku (Polanica Zdrój),
  • Centrum Rehabilitacji i Zdrowia POLSKIE TATRY S.A. (Zakopane),
  • Sanatorium Włókniarz (Busko-Zdrój),
  • Sanatorium Uzdrowiskowe Muflon (Ustroń),
  • Sanatorium Argentyt (Dąbki),
  • Uzdrowisko Sopot (Sopot),
  • Sanatorium Uzdrowiskowe Promień (Ciechocinek),
  • Sanatorium Uzdrowiskowe Rolnik (Nałęczów),
  • Uzdrowisko Kamień Pomorski SA (Kamień Pomorski).

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: