Zaskakujące wyliczenia biura podróży. Wakacje all inclusive w Egipcie tańsze od pozostania w domu

Wczasy all inclusive w Egipcie tańsze niż pozostanie w domu? Zdaniem Brytyjczyków to możliwe. Biuro EasyJet Holidays przedstawiło zaskakującą ofertę prawie miesięcznych wakacji, które... pozwolą zaoszczędzić na rachunkach.

Wakacje all inclusive cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Nic w tym dziwnego. Wczasowicze nie muszą martwić się o gotowanie, zakupy ani wyszukiwanie miejsc do wypoczynku. Na miejscu można oddać się błogiemu relaksowi przy basenie z nielimitowanym dostępem do orzeźwiających koktajli. Jak się okazuje, tego typu urlop może być tańszy, niż pozostanie w domu.

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Ucieknij z Wielkiej Brytanii

Oferta biura EasyJet Holidays dotyczy 28-dniowej wycieczki o nazwie "Ucieknij z Wielkiej Brytanii" (ang. Escape the UK) do Hurghady w Egipcie. Wczasy mają rozpocząć się lotem trzeciego stycznia z Gatwick i Bristolu lub dzień później z Luton i Manchesteru oraz wynieść 650 funtów, czyli około 3,5 tys. zł za osobę. Oprócz podróży samolotem w obie strony, pakiet obejmuje noclegi w hotelu Stella Gardens Resort Hurghada, wyżywienie w formie all inclusive, Wi-Fi oraz transfery z i na lotnisko. Miejsce zapewnia również dodatkowe atrakcje, takie jak siłownia. Wczasowicze mogą więc dodatkowo zaoszczędzić, tymczasowo zawieszając członkostwo w rodzimych stronach.

Co istotne, nie trzeba również martwić się o miejsce w walizce. W cenę wliczony został bagaż do 23 kg, w związku z czym bez problemu można zapakować się na prawie miesięczny wypad. 

All inclusive tańsze niż pozostanie w domu? 

Firma stwierdziła, że zaproponowane wakacje są tańsze niż miesięczne rachunki za energię zimową przeciętnego brytyjskiego gospodarstwa domowego. Zgodnie z ich wyliczeniami, nie uwzględniając rachunków za paliwo czy zakupy spożywcze, wczasy wynoszą o 227 funtów (około 1,5 tys. zł) za osobę mniej niż pobyt w Wielkiej Brytanii. Oprócz dodatkowych atrakcji urlopowicze mogą cieszyć się także piękną pogodą i krajobrazami. W tym czasie temperatury w Hurghadzie wynoszą średnio 20 stopni Celsjusza w ciągu dnia. 

Przeglądu danych porównawczych kosztów dokonała ekspertka ds. finansów osobistych Lynn Beattie. Przyznała, że badanie zostało przeprowadzone bardzo wnikliwie. 

Chociaż ucieczka za granicę nie sprawia, że wszystkie nasze zobowiązania finansowe znikają, to zaskakuje fakt, że taniej jest kupić wakacje all inclusive niż zostać tej zimy w Wielkiej Brytanii. Dla konsumentów, którzy mogliby opłacalnie podnajmować swoje domy za pośrednictwem Airbnb i pracować za granicą, nowa oferta pakietów wakacyjnych EasyJet stanowi bardzo atrakcyjną ofertę 

- czytamy na stronie EasyJet

Jak się okazuje, posunięcie oferowane przez firmę jest następstwem badań przeprowadzonych przez  Urząd Statystyk Krajowych. Zgodnie z nimi aż 50 proc. obywateli rozważa opuszczenie Wielkiej Brytanii tej zimy. Z kolei 40 proc. szukało już ofert zimowych wyjazdów z obawy przed wysokimi rachunkami i kosztami życia w kraju. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: