Zamek w Niedzicy. Dlaczego warto go odwiedzić? [JAK DOJECHAĆ, CZAS ZWIEDZANIA, CENNIK]

Zamek w Niedzicy, to prawdziwa perła średniowiecznej architektury położona w Małopolsce. Malownicze położenie nad jeziorem oraz panorama na Tatry przyciągają turystów z całego kraju. Poza ciekawą historią budowla kryje wiele tajemnic, o których w ciekawy sposób opowie przewodnik. Sprawdź, wszystkie przydatne informacje turystyczne, które ułatwią zaplanowanie wycieczki w tym regionie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wypoczynek w Małopolsce to nie tylko górskie szlaki i zwiedzanie krakowskiego rynku. Bogata architektura to kolejny ważny element województwa, a jednym z nich jest wyjątkowy i tajemniczy zamek, z którego rozpościera się malownicza panorama na Jezioro Czorsztyńskie i Tatrzańską panoramę. Mowa tu oczywiście o Zamku w Niedzicy. 

Zamek w Niedzicy. Dlaczego warto go odwiedzić?

Będąc na południu kraju, warto zrobić wcześniejszy przegląd atrakcji i odpowiednio zaplanować podróż. Poza zwiedzaniem historycznych miast, szlaków górskich i innych aktywnych atrakcji warto zwrócić uwagę także na wyjątkowy, średniowieczny Zamek w Niedzicy zwany także Zamkiem Dunajec. Jego bogata historia jest na tyle długa i zawiła, że warto skorzystać z oferty przewodnika, który nie tylko nas zaciekawi, ale i zdradzi tajemnicze ciekawostki miejsca. 

Zamek w Niedzicy jest atrakcją regionu. Znajdziemy tam wnętrza z okresu średniowiecza oraz cele muzealne z zachowaniem historycznego układu i charakteru obiektu. Wszystko uwydatni bujna i malownicza przyroda, która okala budowlę z każdej strony. Sąsiedztwo Jeziora Czorsztyńskiego sprawi, że miejsce jest bogate w wiele różnych atrakcji. Poza murami i wnętrzami zamku zwiedzający mogą podziwiać także Wozownię i Spichlerz. Region jest wyjątkowo atrakcyjny, w niedalekiej odległości znajdziemy także liczne szlaki turystyczne, wyciąg, zaporę wodną, Zamek w Czorsztynie, atrakcje żeglarskie czy urocze restauracje serwujące lokalną, góralską kuchnię. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Informacje turystyczne dla odwiedzających Zamek w Niedzicy

Zamek w Niedzicy to atrakcją najchętniej odwiedzana w sezonie wakacyjnym jednak obiekt dostępny jest dla zwiedzających przez cały rok. W sezonie od 1 maja do 30 września budowla otwarta jest dla turystów codziennie do 9:00 do 18:30. Od 1 października do 30 kwietnia zachodzą pewne zmiany, bowiem miejsce czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach  9:00 - 16:00. Z kolei ostatnie wejście do muzeum o godzinie 15:20. Warto także wspomnieć, że bilet na zwiedzanie zamku nie obejmuje wejścia do Spichlerza. Cennik biletów prezentuje się następująco: 

  • bilet normalny na zwiedzanie Zamku i Wozowni - 23 zł
  • bilet ulgowy na zwiedzanie Zamku i Wozowni - 17 zł
  • bilet na zwiedzanie Spichlerza - czynnego w sezonie (1 maja-30 września) - 6 zł

Przed przyjazdem warto zakupić bilet online, dzięki, któremu ominiemy kolejki, a wstęp będzie zarezerwowany. Zwiedzanie Zamku i Wozowni trwa ok. 1,15 godziny, z kolei ekspozycję Spichlerza zobaczymy w ok. 20 minut.

Adres zamku to - ul. Zamkowa 2, 34-440 Niedzica. Dojazd nie powinien przysporzyć problemu, a nawigacja sprawnie nam w tym pomoże. 

Więcej o: