Urlop bez samochodu. Dokąd pojechać pociągiem za granicę? Cztery najlepsze propozycje

Ceny paliw poszybowały mocno w górę, dlatego podróżowanie samochodem stało się dla wielu zbyt kosztowne. Alternatywą może być jazda pociągiem, zwłaszcza że dostępne są również trasy zagraniczne. Dokąd udać się korzystając z PKP?
Zobacz wideo Dlaczego miejsca w pociągu są tak dziwnie ponumerowane?

Za granicę można podróżować nie tylko samolotem lub samochodem, ale dla urozmaicenia warto spróbować jazdy pociągiem. PKP Polskie Linie Kolejowe mają w swojej ofercie kilka połączeń międzynarodowych.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Urlop bez samochodu. Dokąd można pojechać pociągiem za granicę

Aby zdecydować się na podróż pociągiem, wystarczy poszukać ciekawej oferty, bądź kierunku, który nas interesuje. Ceny nie są wygórowane, a nie posiadając prawa jazdy, lub nie mogąc latać samolotem, nadal możemy zwiedzać świat.

Z pomocą przychodzi PKP Intercity. W ofercie znajdziemy połączenia międzynarodowe do kilku europejskich stolic. Podróżując koleją, mamy szansę zwiedzić Budapeszt, Wiedeń, Berlin czy Bratysławę. 

Zaletą podróżowania za pośrednictwem kolei jest oszczędność czasu i pieniędzy. Nie stoimy w korkach, czy nie oczekujemy na odprawę. Cała podróż obywa się w wygodnych warunkach. Miękkie fotele i dostępność gniazdek elektrycznych, pozwalają na relaks podczas oglądania ulubionego filmu, co więcej mamy możliwość podróży nocą zatem budzimy się już na miejscu. 

Cztery najlepsze propozycje podróżowania z PKP Intercity. Dokąd jechać?

Wiedeń

Wybierając się na zagraniczne wakacje możemy zdecydować się na szybką trasę Warszawa - Wiedeń. Koszt podróży w pierwszej klasie wynosi 233,53 za osobę w założeniu, że podróż rozpoczęłaby się 20 czerwca o godzinie 6:02 z Dworca Centralnego w Warszawie. Długość podróży wynosi siedem godzin. Jeżeli chcemy przespać ten czas, możemy zawsze wybrać się nocą, ceny obu wariantów są do siebie zbliżone. 

Berlin

Do stolicy naszego zachodniego sąsiada możemy wyruszyć np. z Przemyśla. Czas trwania podróży wynosi 10 h i 22 minuty. Koszt biletu w pierwszej klasie to jedynie 163,33 PLN, cena za klasę drugą to 139,93 PLN. Warunki te przypadają na wybór biletu w terminie 13 czerwca. 

Budapeszt

Kolejnym ciekawym połączeniem może być Kraków - Budapeszt. Czas podróży wynosi około dziewięciu godzin, ceny jednak należy sprawdzić w kasie biletowej.

Bratysława

Dla ciekawych świata dobrym pomysłem będzie także wybranie się do Bratysławy z Warszawy. Ceny biletów zaczynają się już poniżej 100 PLN, a czas podróży wynosi około ośmiu godzin.

Przytoczone połączenia są jedynie przykładami. Warto poszukać odpowiedniej pod względem swojej lokalizacji. 

PKP Intercity cieszy się popularnością, maj był rekordowy

Jak dowiadujemy się z treści wpisu na Twitterze, Polskie Linie Kolejowe Intercity, pobiły rekord pod względem zainteresowania podróżujących. Maj był miesiącem, w którym sprzedała się rekordowa liczba biletów, bo aż ponad pięć milionów sztuk.

Okazuje się więc, że wakacje z koleją mogą być niezapomnianą przygodą wartą przeżycia. Wystarczy tylko poszukać najlepszej oferty i w drogę!

Więcej o: