Pogoda na weekend. Miejscami zrobi się gorąco. Czy w ten weekend będzie padać?

Pogoda na weekend przyniesie wzrost temperatury. Do Polski napływa coraz cieplejsze powietrze. W niektórych miejscach spodziewać się możemy nawet 29 stopni Celsjusza. Pomimo tych optymistycznych zapowiedzi meteorolodzy ostrzegają, że napływ gorącego powietrza może spowodować burze z porywami wiatru. Czy w ten weekend będzie padać?

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

Nawet 29 stopi Celsjusza pokażą w ten weekend termometry w naszym kraju. Możemy spodziewać się jednak także wyładowań atmosferycznych. Towarzyszyć im mogą silne porywy wiatru, które osiągną nawet do 80 km/h. W większości rejonów meteorolodzy zapowiadają także przelotne opady deszczu. Sprawdź, jaka pogoda na weekend nas czeka i gdzie pojawią się niebezpieczne zjawiska atmosferyczne.

Pogoda na piątek. Będzie ciepło, ale pochmurnie

Najcieplej będzie na Podkarpaciu (27 stopni Celsjusza), zaś najchłodniej na Suwalszczyźnie (19 stopni Celsjusza). Synoptycy zapowiadają również słaby wiatr, który będzie wiał ze zmiennych kierunków. Piątek upłynie nam pod znakiem zachmurzenia małego i umiarkowanego.

Pogoda na weekend. Ciepłe powietrze napływa do Polski. Czy w ten weekend będzie padać?

W sobotę pogodnie ma być tylko na północy kraju. W pozostałych rejonach możemy spodziewać się deszczu. Meteorolodzy zapowiadają również burze. Wiele wskazuje na to, że zagrzmi w województwie podkarpackim. W tym miejscu wiatr osiągnie nawet 80 km/h. Tego dnia termometry pokażą 17 stopni Celsjusza na Śląsku, 22 stopnie na Podlasiu, 25 w centrum i 27 stopni na Podkarpaciu.W niedzielę padać będzie tylko w województwie podkarpackim. W całej Polsce można spodziewać się także chmur. Temperatura osiągnie od 20 stopni Celsjusza w Białymstoku do 29 stopni w województwie lubuskim. Termometry będą wskazywać wysokie wartości również na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim oraz Warmii i Mazurach (28 stopni Celsjusza). 

Źródło: IMGW

Więcej o: