Warszawa. W miejscowym ZOO na świat przyszło zwierzę, które nie występuje już w naturze

Warszawski ogród zoologiczny podzielił się z internautami wspaniałą nowiną. Niedawno na świat przyszły trzy samiczki jeleni sika - gatunku zwierząt, który nie występuje już w naturze.

Więcej nowinek związanych z podróżami i zwiedzaniem znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Warszawskie ZOO w Dzień Dziecka poinformowało, że maleństwa mają po kilka tygodni. Najstarsze urodziło się 6 kwietnia, a najmłodsze - miesiąc później. Trzeci jelonek przyszedł na świat 11 kwietnia. Samiczki są przedstawicielkami jelenia wietnamskiego, który w swojej ojczyźnie już wyginął.

Warszawa. W ZOO narodziły się nowe zwierzęta. Stado je zaakceptowało

Na facebookowym profilu ogrodu zoologicznego możemy przeczytać, że jelonki na początku były bardzo nieśmiałe i trzymały się tylko swojej matki. Z czasem coraz częściej zaczęły wychodzić na wybieg i teraz chętnie się bawią. Stado polubiło wszystkie siostry i troskliwie się nimi opiekują. 

Opiekunowie poinformowali również o tym, że jelenia sika (wietnamskiego) próżno szukać w naturze.

Chociaż jeleń wschodni jest pospolity, to jego podgatunek - jeleń wietnamski (sika) wyginął w swojej ojczyźnie. W  Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych (Red List IUCN) ma status EW (extinct in the wild) – wymarły w naturze. Można go spotkać w parkach narodowych i ogrodach zoologicznych

- czytamy w mediach społecznościwych. 

ZOO wiosną powitało też inne gatunki zwierząt

W herpetarium narodziły się małe żółwie lamparcie, legwany błękitne oraz liściołazy paskowane. Nowi lokatorzy pojawili się także w ptaszarni. Na świat przyszły papugi kea, pawie kongijskie, puchoczeby, szczudłaki, gęsi tybetańskie, kusacze samotne i guiry.

Nie wszystkie z nich są już w wolierach ekspozycyjnych, gdyż maleńkie gady czy pisklaki wymagają szczególnie troskliwej opieki i obserwacji przez opiekunów, a na ekspozycji nie byłoby to możliwe

- przekazali przedstawiciele ogrodu zoologicznego. 

Źródło: Facebook, podróże.onet.pl

Więcej o: