Ryba z "ludzkimi" zębami złowiona w USA. Spójrzcie! Przypomina zwierzę ze "Shreka"

To nie efekt programów graficznych, a dzieło natury. W Stanach Zjednoczonych w Karolinie Północnej złowiono rybę z zębami podobnymi do ludzkich. "Ta ryba ma lepsze zęby niż ja" - komentują internauci.

W mediach społecznościowych na profilu Jennette's Pier opublikowano zdjęcia ryby z ludzkimi zębami i szczęśliwego wędkarza, któremu udał się ten wyczyn. Zdradził BBC, że regularnie wędkował w Nag's Head w Karolinie Północnej i miał złudną nadzieję, że kiedyś mu się to uda, aż wreszcie stanął twarzą w twarz z "pyskiem pełnym zębów".

Ten stwór, który rzeczywiście może nieco przerażać, to sargus owczak (Archosargus probatocephalus). Dodatkowo, gdy spojrzymy na jego wargi, nasuwa się skojarzenie z pyskiem owcy i pewnie stąd wzięła się jego nazwa.

Zobacz wideo 60% Polaków uważa, że ryba to nie mięso. Czy ma rację?

Internauci mają frajdę

Zdjęcie wyjątkowej ryby wywołało entuzjazm u internautów. Pod postem pojawiło się wiele zabawnych komentarzy:

"Czy to stąd pochodzą protezy zębów?"
"Ta ryba ma lepsze zęby niż ja"
Mogę prosić o zęby tej ryby? 
Babciu, jakie masz duże zęby!

Na wschodnim wybrzeżu USA i Zatoce Meksykańskiej

Sargus owczak należy do ryb z gatunku prażmowatych. Dorasta do 76 cm długości i 50 cm wysokości. Najczęściej występuje na wschodnim wybrzeżu USA i Zatoce Meksykańskiej. Żywi się ostrygami, małżami, a także krabami i innymi skorupiakami, na pewno przydaje się w tym celu mocne uzębienie. Osobnik ten słynie również z charakterystycznego umaszczenia. Wyróżnia się "więziennymi" paskami.

"Aby mnie złapać w słonej wodzie, potrzebujesz licencji. Lubię spędzać czas w pobliżu skał, pomostów, raf, a nawet molo. Jestem również znanym skazańcem z powodu moich czarno-białych pasków. Najfajniejsza rzecz o mnie? Mam ludzkie siekacze i zęby trzonowe. Tak jak ty, lubię krewetki i ostrygi" - pisze w lekkim stylu portal nauka.rocs.pl.

Groźne osobniki

W Morzu Południowochińskim, Oceanie Indyjskim oraz Oceanie Spokojnym również można spotkać ryby uzbrojone po zęby, to osobniki z gatunku rogatnicowatych. I choć żywią się głównie planktonem, jeżowcami, algami czy też małymi rybami, to spotkanie z nimi nie należało do najprzyjemniejszych. Są bardzo agresywne i wielokrotnie atakowały ludzi. Stanowią zagrożenie dla nurków, ponieważ swoimi zębami mogą przebić skafander.

Źródło: BBC, nauka.rocs.pl, Onet

Więcej o: