Gdzie morsować w Poznaniu? [LISTA i MAPA MORSOWISK]

Gdzie morsować w Poznaniu w trwającym sezonie kąpielowym? Sprawdź, jakie są ulubione lokalizacje poznańskich Morsów.

Miejsca do morsowania w Poznaniu i okolicach

Miejsca do morsowania w Poznaniu są znane nie tylko przez wielbicieli zimowych kąpieli, ale także przez zwykłych mieszkańców Poznania, którzy lubią spędzać w nich czas w czasie letniej pogody.

Morsowanie to coraz popularniejsza rozrywka, która oprócz frajdy przynosić ma uczestnikom wymierne korzyści zdrowotne. Kilka minut w lodowatej wodzie działa na organizm, pobudzając go do szybszego działania, wzmacnia odporność, a tym samym zmniejsza ryzyko zapadania na sezonowe infekcje. 

Morsy do swoich kąpieli przygotowują się w odpowiedni sposób - zawsze towarzyszy im odpowiedni ekwipunek (strój kąpielowy, czapka, rękawiczki, buty do wody, a także sucha odzież i termos z herbatą). Zanurzenie poprzedza intensywna rozgrzewka, która zabezpiecza ciało przed szokiem, jakiego doznaje w kontakcie z zimną wodą. 

Klub Morsów Poznań: jak dołączyć?

Morsy, które regularnie korzystają z kąpieli w sezonie zimowym tworzą zazwyczaj stowarzyszenia lub kluby. Również w Poznaniu istnieją Kluby Morsów, które wspólnie organizują się w celu zażywania lodowatych kąpieli. Warto wiedzieć, że członkowie klubu prowadzą profil społecznościowy, za pośrednictwem którego komunikują się między sobą.

Profil społecznościowy jest też dobrą drogą dla osób, które chciałyby dołączyć do grupy i odbyć swoją pierwszą kąpiel prozdrowotną. Znajduje się tam wiele ciekawych informacji na temat tego:

  • jak dołączyć do Klubu Morsów,
  • jak się przygotować do zanurzenia,
  • jaki ekwipunek jest niezbędny podczas morsowania,
  • gdzie odbywa się morsowanie.

Lista morsowisk w Poznaniu i okolicach.

Ulubioną lokalizacją poznańskich Morsów jest Jezioro Kierskie, a konkretnie plaża Łabędzia. Tam spotykają się regularnie, by zażywać uroków zimowych kąpieli. Lista morsowisk w Wielkopolsce prezentuje się następująco:

  • plaża główna nad jeziorem Rusałka
  • Strzeszynek.

Mapa morsowisk w Poznaniu

Jak już wyżej wspomniano, ulubioną lokalizacją Morsów z Poznania jest Jezioro Kierskie. Grupy kąpiących się można tam spotkać od grudnia do kwietnia niemal co tydzień. Poniżej mapa morsowiska w Poznaniu.

Zobacz wideo Liczne atrakcje w Poznaniu. Miasto doceniono za granicą
Więcej o: