Gdzie morsować w Trójmieście? Gdańsk, Gdynia, Sopot [LISTA i MAPA MORSOWISK]

Gdzie morsować w Trójmieście? Gdzie jak gdzie, ale nad morzem nie brak miejsc do zimowej kąpieli. Sprawdź listę morsowisk w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Miejsca do morsowania nad morzem nie brakuje!

Miejsca do morsowania w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie można znaleźć tak wiele, że aż trudno zdecydować się na jedno. Na szczęście sezon kąpielowy dla Morsów zaczyna się zazwyczaj już w październiku, więc można wypróbować wiele z dostępnych lokalizacji.

Pandemia koronawirusa zachwiała poważnie kalendarzem kąpieli - nie odbyło się tradycyjne noworoczne morsowanie Klubu Morsów z Gdańska na plaży w Jelitkowie, ani analogiczna impreza Morsów z Gdyni odbywająca się na plaży przy polance Redłowskiej. 

Nie oznacza to jednak, że Morsy rezygnują ze swojej pasji. Wręcz przeciwnie: czekają na rozwój sytuacji i powrót do regularnego odbywania kąpieli zimowych.

Kluby Morsów: Trójmiasto

W Trójmieście istnieje kilka klubów Morsów, które zrzeszają miłośników lodowatych kąpieli znad morza:

 • w Gdańsku funkcjonuje "Gdański Klub Morsów",
 • w Gdyni "Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka", 
 • w Sopocie "Sopocki Klub Morsów".

Wszystkie one mają na celu popularyzację dbania o odporność organizmu na drodze zimnych kąpieli. Osoby zainteresowane dołączeniem do jednego z klubów mogą skorzystać z dostępnych w internecie stron lub profili społecznościowych poszczególnych stowarzyszeń, gdzie znajdą szczegółowe informacje na temat tego:

 • co trzeba zrobić, by stać się członkiem Klubu?
 • jakie wymogi trzeba spełnić, aby wziąć udział w zbiorowej kąpieli?
 • jak przygotować się do pierwszej kąpieli?

A także wiele innych cennych informacji, niezbędnych do uczestnictwa w morsowaniu. 

Doświadczone Morsy należące do klubów doskonale znają możliwości swojego ciała i wiedzą jak silnym bodźcem dla niego jest zanurzenie się w zimnej wodzie. Procedurę tą poprzedza za każdym razem odpowiednia rozgrzewka, a do kąpieli należy przygotować nie tylko ciało, ale także odpowiedni ekwipunek: strój kąpielowy, czapkę i rękawiczki, a także ręcznik, suche ubranie, termos z herbatą i buty do wody. 

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Lista morsowisk w Trójmieście

Lista morsowisk w Trójmieście jest bardzo obszerna ze względu na bliskość morza i dużą ilość plaż, które nadają się do przeprowadzenia zbiorowej kąpieli Morsów. Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych lokalizacji, z których korzystają trójmiejskie Morsy w sezonie:

 • plaża w Jelitkowie (spotkania odbywają się przy wejściach na plażę nr 72-73)
 • plaża w Brzeźnie
 • plaża przy polance Redłowskiej.

Mapa morsowisk: gdzie spotykają się trójmiejskie Morsy?

Mapa morsowisk ułatwia spotkania osób zainteresowanych zimowymi kąpielami. Morsy w każdym z miast Trójmiasta mają swoje miejsca spotkań i zbiórek poprzedzających kąpiel.

 • W Gdyni jest nim Chatka Morsów Gdyńskich:
 • Z kolei Gdańskie Morsy najczęściej korzystają z plaży w Jelitkowie:
Więcej o: