Gdzie morsować w Warszawie? [LISTA i MAPA MORSOWISK]

Gdzie morsować w Warszawie i okolicach? W stolicy nie brakuje amatorów lodowatych kąpieli. Sprawdź, gdzie się spotykają.

Miejsca do morsowania w stolicy i jej okolicach

Miejsca do morsowania można znaleźć niemal w każdym zakątku Polski. Aktywność ta nie wymaga bowiem szczególnych warunków poza obecnością zbiornika z zimną wodą. Morsowanie zyskuje sobie z roku na rok coraz więcej wielbicieli, a ostatnimi czasy, kiedy tak wiele mówi się o odporności ludzkiego organizmu i o tym jak ją budować i wspierać, jest ich jeszcze więcej. 

Ludzie poszukują alternatywnych form wsparcia organizmu. Jedną z nich jest hartowanie poprzez zanurzanie w zimnej wodzie. Właśnie taką praktykę uskuteczniają Morsy. Pamiętać jednak należy, że na miejscu morsowania, nim dojdzie do zanurzenia, odbywa się odpowiednia rozgrzewka, która przygotowuje organizm na szok, jakim jest zetknięcie z zimną wodą. Morsy doskonale wiedzą jak zachować się, aby kąpiel przyniosła pozytywny efekt dla ciała.

Klub Morsów: Warszawa. Gdzie w stolicy znajdziemy amatorów zimnych kąpieli?

Wydawać by się mogło, że najlepszym miejscem dla Morsów są miejscowości nadmorskie. Nic bardziej mylnego. Ta forma spędzania czasu przyciąga ludzi z różnych rejonów kraju, w tym także z Warszawy. Klubów dla Morsów w Warszawie jest co najmniej dwa: jeden to "Warszawski Klub Rogatego Morsa", natomiast drugi nosi nazwę "Morsy Warszawa - Jeziorko Czerniakowskie". Skontaktować z nimi można się za pośrednictwem strony internetowej lub profilu w mediach społecznościowych. W ten sposób można uzyskać wszelkie niezbędne informacje do rozpoczęcia przygody z morsowaniem. 

Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do Klubu Morsów i wzięciem pierwszej kąpieli, warto skonsultować się z lekarzem czy nie ma przeciwwskazań do czynnego udziału w takim wydarzeniu. 

Lista morsowisk w Warszawie i okolicach

Lista morsowisk w stolicy i jej okolicach jest długa. Poniżej najpopularniejsze lokalizacje, z których korzystają Morsy z Warszawy i okolic:

  • nad Jeziorkiem Czerniakowskim 
  • przy "kanałku'' na Kępie Potockiej
  • na nadwiślańskiej plaży Rusałka
  • staw w Parku Kultury i Wypoczynku ''Mazowsze''
  • zalew Żyrardowski
  • zalew Zegrzyński.

Mapa morsowisk w stolicy

Morsy Warszawskie spotykają się m.in. na terenie rezerwatu, gdzie mieści się Jeziorko Czerniakowskie. A oto mapa morsowiska:

Z kolei bardzo prężna grupa Morsów Pruszkowskich "Krio Faza" korzysta ze stawu w Parku Kultury i Wypoczynku ''Mazowsze''.

Zobacz wideo Jak chronić swoje buty i łapki pupila przed solą na ulicy?
Więcej o: