Ciekawe miejsca w Poznaniu - co warto zobaczyć w stolicy Wielkopolski?

Ciekawe miejsca w Poznaniu zaskakują i nierzadko wzbudzają zachwyt. Koziołki trykające się głowami na Starym Mieście, egzotyczne alejki miejscowej palmiarni czy przestronne baseny Maltańskich Term na pewno sprawią, że wycieczka będzie niezapomniana.

Co warto zobaczyć w Poznaniu – dotrzyj w wyjątkowe miejsca

Co warto zobaczyć w Poznaniu? Turyści mają w tym mieście naprawdę spore możliwości. Powszechnie uważa się je za jedną z najpiękniejszych polskich miejscowości. Są tu malownicze targi, imponująca architektura i pozwalające odetchnąć pełną piersią zielone tereny. Nic dziwnego, że w Poznaniu czeka wiele miejsc wartych zobaczenia lub zwiedzenia.

  • Stary Rynek i Koziołki – zobacz to, co najbardziej kojarzy się z Poznaniem

Na Stary Rynek nietrudno się dostać, a na pewno warto. Przede wszystkim, to jeden z większych rynków europejskich. Kolorowe kamienice tworzą ładny widok, a ratusz widać z daleka. To właśnie na jego wieży można zobaczyć słynne Koziołki. Każdego dnia o 12.00 pojawiają się u góry, by tryknąć się głowami. Warto mieć na uwadze, że to nie tylko atrakcja dla dzieci – również dorośli mogą się z uwagą przyjrzeć temu krótkiemu spektaklowi. W pobliżu znajdują się liczne kawiarnie i restauracje, gdzie po zwiedzaniu można się udać na obiad czy drobną przekąskę.

  • Zamek Cesarski – wyjątkowa budowla w sercu miasta

Wyjątkowa budowla została obecnie przekształcona w centrum kultury, które mieści się nieopodal rynku. W jego gmachu odbywają się teraz rozliczne imprezy i wydarzenia kulturalne, na jakie ściągają osobistości nie tylko z naszego kraju, ale i całego świata. Mają tam miejsce między innymi spektakle, koncerty czy wystawy sztuki. Jednocześnie zamek, jako budynek zabytkowy, można zwiedzać, o ile aktualnie na jego terenie nie trwają prace modernizacyjne. Na terenie zamku, a dokładnie w Sali tronowej funkcjonuje też kino pałacowe. Odbywają się tam różne pokazy filmowe, zwykle filmów nagradzanych na świecie lub artystycznych, puszczanych także w innych kinach studyjnych.

  • Międzynarodowe Targi Poznańskie – słynne centrum wystawiennicze

Jak sama nazwa wskazuje Poznań, to także jeden z polskich ośrodków targowych, który zresztą znajduje się w ścisłej europejskiej czołówce. Historia Międzynarodowych Targów Poznańskich sięga 1921 roku. Odbywające się tam wydarzenia mogą być wspaniałą okazją do przyjazdu do miasta i zwiedzenia okolicznych miejsc. Może ty albo ktoś z twojej rodziny kocha czytać i wybiera się na event literacki, a może interesuje się motoryzacją lub ogrodnictwem? Niezależnie od zainteresowań, na pewno dałoby się znaleźć wydarzenie, które przyciągnęłoby waszą uwagę.

Zobacz wideo Sprawdź, co warto zobaczyć w Poznaniu!

Atrakcje w Poznaniu: czego musisz doświadczyć, będąc w tym mieście?

Atrakcje w Poznaniu pozwolą ci na moment zapomnieć o całym świecie, byś mógł się skupić na tu i teraz. Miasto ma szereg propozycji dla tych, którzy po prostu chcieliby odnaleźć odrobinę spokoju wśród natury, a także dla zwolenników aktywnego wypoczynku.

  • Poznańska Palmiarnia – spacer pośród egzotycznych roślin

Gdzie szukać egzotycznych roślin i tego wyjątkowego klimatu, jaki wokół siebie roztaczają, jak nie w palmiarni? Poznańska Palmiarnia to całkiem spory obiekt, który mieści się na terenie Parku Wilsona. Ocenia się go jako jeden z najstarszych na naszym kontynencie. W zasobach palmiarni w Poznaniu znajduje się kilkanaście tysięcy roślin z wielu gatunków. Co można robić w palmiarni? Oczywiście spacerować, w gronie rodziny czy znajomych, alejkami otoczonymi niespotykanymi u nas roślinami. Przypatrzycie się kwitnącym kaktusom, palmom, agawom, cykasom i innym imponującym odmianom roślin. A po zwiedzaniu możecie wyskoczyć na coś słodkiego do miejscowej kawiarenki.

  • Poznańskie ZOO – wyjątkowe miejsce na wycieczkę dla całej rodziny

Choć na terenie Poznania funkcjonują w sumie dwa ogrody zoologiczne: Stare ZOO i Nowe ZOO, to to drugie szczególnie zasługuje na uwagę turystów. Aby je zwiedzić, warto zarezerwować sobie cały dzień, ponieważ ogród ma niemal 121 hektarów powierzchni, co sytuuje je na pozycji drugiego pod względem wielkości ZOO w Polsce. Na uwagę zasługują chociażby ptaki drapieżne i sowy, które tworzą tam imponującą grupę. W Nowym Zoo możemy podziwiać także tygrysy syberyjskie. Dużą atrakcją może się też okazać osobny pawilon dla słoni – Słoniarnia.

  • Termy Maltańskie – aktywna przygoda dla miłośników wody

Będąc w Poznaniu, aż żal nie odwiedzić jednego z największych wodnych ośrodków rekreacyjno-sportowych w Polsce. Znajduje się on nad brzegiem jeziora Maltańskiego. Kompleks dzieli się na cztery strefy:

  • Aquapark – to tutaj znajdują się rozmaite baseny, zjeżdżalnie i place zabaw, z których skorzystają i dorośli, i dzieci. Nie brakuje też plaży i wiecznie zielonych roślin. Można udać się na basen z falą lub, jeśli woli się raczej statyczny odpoczynek, wybrać hydromasaże.
  • Świat saun – znajdują się tu sauny różnego rodzaju: zewnętrzne, kwiatowe, z koloroterapią, czy chociażby łaźnia turecka. Taki odpoczynek na pewno daje okazję do nabrania nowych sił.
  • Baseny sportowe – mieści basen olimpijski przystosowany do użytkowania zarówno przez miłośników wodnych sportów, jak i profesjonalnych sportowców. Znajduje się tam również wieża do skoków, a także siłownia i sauny.
  • SPA 1306 – to ekskluzywne SPA, gdzie użytkownicy mogą liczyć na zabiegi inspirowane między innymi ceremoniami z kultury Maroka, Indii lub Turcji.

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Karpaczu - co obejrzeć w górskiej scenerii?

Więcej o: