Sri Lanka: szczepienia, wiza, bezpieczeństwo

Sri Lanka przyciąga turystów z całego świata. Jednak wyjazd w te rejony to nie tylko relaks i podziwianie niezwykłej przyrody. Aby wyprawa była udana, musimy zadbać o różne kwestie, takie jak na przykład wiza, szczepienia oraz nasze bezpieczeństwo.

Sri Lanka: wiza

W przypadku podróży na Sri Lankę wymagane jest posiadanie wizy. Można ją nadal nabyć w tradycyjny sposób, bezpośrednio po przylocie na lotnisku. Wówczas jej koszt wynosi 25 USD.

Inna opcja zakupu wizy na Sri Lankę to skorzystanie z systemu ETA (Electronic Travel Authorization). Musimy wejść na stronę http://www.eta.gov.Ik i otworzyć online visa application. W tym przypadku koszt wizy jest niższy i wynosi 20 USD.

Uwaga! W momencie wyjazdu na Sri Lankę nasz paszport musi być ważny jeszcze przez 6 miesięcy ponad okres planowanej podróży.

Sri Lanka: szczepienia

Ze strony polskiego MSZ dowiadujemy się, że przed podróżą na Sri Lankę zaleca się szczepienia przeciwko tężcowi oraz przeciwko żółtaczce typu A i B. Jednak nie jest to działanie obowiązkowe.

Sri Lanka: bezpieczeństwo

Przez wojnę domową, która zakończona została dopiero w 2009 roku, Sri Lanka przez wiele lat była omijana przez turystów. Obecnie znowu cieszy się zainteresowaniem, jednak wiele miejsc nadal pozostaje niedostępna dla zwiedzających.

Jakie są najniebezpieczniejsze rejony na Sri Lance? To w szczególności północo-wschodnia część kraju, czyli Manna, Mulattivu, Vavuniya i Jaffa. Niestety, akcja rozminowania nadal trwa, więc wiele terenów jest niedostępne.

Jednym z najpowszechniejszych problemów, z jakim stykają się turyści na Sri Lance, są kradzieże kieszonkowe. Często dochodzi do oszustw związanych z wykorzystaniem kart bankowych. Dlatego ważne dokumenty i przedmioty najlepiej jest pozostawić na czas zwiedzania w sejfach hotelowych.

Zobacz także:

Sri Lanka. Piękna wyspa miłych ludzi

Sri Lanka. Królestwo, herbaty i plaż

Więcej o: