Praga: Atrakcje - co warto zobaczyć i zwiedzić?

Stolica Czech przyciąga turystów z całego świata. I trudno się temu dziwić - w końcu Praga to jedno z najciekawszych miast w Europie. Znajdziemy tam zabytkowe kościoły, place, zjawiskowe uliczki, a także znane muzea i galerie. Jednak aby w pełni zrozumieć fenomen tego miejsca, trzeba się tam wybrać. Co warto zobaczyć w Pradze? Poznaj najważniejsze atrakcje stolicy Czech!

Praga - atrakcje: Hradczany

Na pytanie "co warto zobaczyć w Pradze" często pada szybka i zwięzła odpowiedź: Hradczany!

To jedna z najpiękniejszych wizytówek Pragi. Ta słynna królewska dzielnica, która zdaniem wielu przypomina małe miasteczko, powstała jeszcze w XIV wieku. Miejsce to pojawia się chyba we wszystkich przewodnikach po stolicy Czech - nie wypada więc pominąć go w trakcie planowania swojej wycieczki. Znajdują się najcenniejsze zabytki Pragi - m.in. kompleks zamku królewskiego, Złota Uliczka, bazylika św. Jerzego oraz katedra św. Wita.

Najważniejszym elementem tej zabytkowej dzielnicy jest zamek - ta okazała budowla powstała w celu podkreślenia znaczenia Pragi w historii regionu. Obecnie w tamtejszych komnatach znajduje się biuro prezydenta Czech. Z kolei słynna Złota Uliczka to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w mieście; od 2011 roku otwarta jest także dla turystów. Znajdziemy na niej liczne oryginalne galerie, sklepiki i wystawy. Zwiedzając Hradczany warto zwrócić także uwagę na katedrę św. Wita, która mieści się na trzecim dziedzińcu zamku oraz na bazylikę św. Jerzego.

Zobacz także: Jak się spakować na wakacje i wyjazd?

Praga - atrakcje: rynek Starego Miasta

W trakcie wizyty w Pradze nie możemy zapomnieć o odwiedzeniu rynku Starego Miasta. Tu znajdziemy najważniejsze muzea i galerie, a także mnóstwo sklepów i lokali. Musimy jednak liczyć się obecnymi tam tłumami turystów - ten rejon stolicy Czech chyba zawsze tętni życiem.

Na rynku Starego Miasta zobaczymy nie tylko okazały praski ratusz. To tutaj znajduje się znany zegar astronomiczny zwany Orlonem. Co godzinę śmierć spogląda na zegarek i pociąga za sznur od dzwonu.

Wyprawę w na praskie Stare Miasto warto rozpocząć od słynnej Bramy prochowej. Jak wskazuje na to jej nazwa, przed wiekami pełniła funkcję składu prochu. Obecnie to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli miasta.

Zobacz także: Berlin: Atrakcje - co warto zobaczyć i zwiedzić?

Praga - atrakcje: Zoo

Jeśli do Pragi wybieramy się dzieckiem obowiązkowym punktem naszej wycieczki powinno być tamtejsze zoo. Co ciekawe, obiekt ten powstał jeszcze w 1931 roku. Jednak nie musimy obawiać się zacofania i nieaktualności - po remontach zoo jest bardzo nowoczesne i zadbane. Dużo tu zieleni, drewna i wody. Idealne miejsce na spacery!

Zoo w Pradze to jeden z najbardziej docenianych obiektów tego typu na świecie. Żyje tu około 4600 gatunków. Znajduje się tu wiele atrakcji dla najmłodszych gości -  place zabaw, tory przeszkód, a także Mini ZOO, w którym możliwy jest bezpośredni kontakt z niektórymi zwierzętami.

Praga - atrakcje: Wyszehrad

Wyszehrad to słynne praskie wzgórze nad Wełtawą, na którym znajduje się zamek książęcy na skale. Miejsce polecane jest dla osób, które chciałyby zobaczyć panoramę Pragi. Z kościoła św. Piotra i Pawła mamy doskonały widok na całe miasto. Warto wspomnieć, że obok świątyni znajduje się cmentarz, na którym chowano ważne postaci Czech.

Pudełko po tik-takach i czepek pod prysznic? To się może przydać! Parę patentów na szybkie pakowanie [WIDEO]

Więcej o: