Jamajka atrakcje

Do jakich miejscowości warto wybrać się w trakcie pobytu na Jamajce? Z całą pewnością warto poznać stolicę kraju, czyli Kingston oraz najpopularniejsze miejscowości turystyczne. Dowiedz się więcej na temat miast, które warto wziąć pod uwagę w trakcie planowania wyjazdu na Jamajkę.

Jamajka atrakcje - stolica kraju Kingston

Kingston jest największym miastem Jamajki i jednocześnie stolicą kraju. Położone w południowej części wyspy, zostało założone w XVII wieku przez Anglików. Miejscowość otoczona jest przez pasmo Gór Błękitnych.

Co warto zobaczyć w trakcie pobytu w mieście? Najbardziej znaną atrakcją Kingston jest Muzeum Boba Marleya przy Hope Road 56, które zostało urządzone w byłym miejscu zamieszkania muzyka. Zwiedzający mogą zobaczyć liczne pamiątki po artyście.

Inną atrakcją, która zazwyczaj pojawia się w przewodnikach turystycznych, jest część nazywana Hiszpańskim Miastem. Co ciekawe, to pierwotna stolica Jamajki (XVI-XIX wiek). Znajduje się tu m.in. najstarsza świątynia anglikańska na wyspie - Katedra S. James.

Jamajka atrakcje - Montego Bay

Montego Bay jest największym ośrodkiem turystycznym Jamajki. Miejscowość położona jest północno-zachodniej części wyspy. Panujący w tym miejscu klimat docenił w 1494 roku Krzysztof Kolumb, który dotarł tu jako pierwszy Europejczyk. Słynny podróżnik nazwał je wówczas "Zatoką Dobrej Pogody".

Jakie atrakcje czekają na turystów w Montego Bay? To przede wszystkim wspaniałe piaszczyste plaże, stare miasto z XVIII wieku, a także słynny budynek i pomnik "The Cage".

"The Cage" znajduje się na głównym placu miasta. W XIX wieku założono tu więzienie dla niewolników. Obecnie znajduje się w nim muzeum historii Montego Bay. Pomnik, który został postawiony tuż obok budynku przedstawia postać Samuela Sharpe'a. To bohater narodowy Jamajki, który w 1832 roku zainicjował bunt niewolników.

Jamajka atrakcje - Negril

Negril to miejscowość położona w zachodniej części wyspy. Cieszy się dużą popularnością wśród turystów, ale jest nieco spokojniejsza i mniej oblegana niż Montego Bay.

Tu także znajduje się mnóstwo pięknych plaż. Możemy zobaczyć także klify, czyli strome ściany brzegów morskich. Najwyższy z nich to "Rick's Cafe", który ma aż 40 m wysokości.

Jamajka atrakcje - Mandeville

Mandeville znajduje się w południowej części Jamajki. To doskonała ciekawostka historyczna. Mandeville jest miastem w stylu angielskim, które wygląda podobnie jak 200 lat temu. Do najważniejszych atrakcji miasta należą m.in. zabytkowy budynek sądu, Park Cecil Charltone oraz Posiadłość Huntington Summit.

Więcej o: