Jamajka dojazd

Jamajka to popularne marzenie turystyczne. Wielu z nas odstraszają jednak długie loty i wysokie ceny biletów. Na razie z Polski nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Jamajką. Dopóki sytuacja nie ulegnie zmianie, jedyną opcją są podróże z przesiadkami. Dowiedz się, jak najtaniej dostać się z Polski na Jamajkę.

Jamajka dojazd - podróż z przesiadkami

Jamajka to wyspa na Morzu Karaibskim, oddalona od Polski około 9 tys. kilometrów. Mimo że na położoną obok Dominikanę od wielu lat funkcjonują bezpośrednie loty, na Jamajkę polscy turyści nadal muszą latać z przesiadkami.

Dopóki sytuacja nie ulegnie zmianie w pierwszej kolejności musimy dostać się do któregoś z europejskich miast. Dzięki licznym tanimi liniom nie powinien być to duży wydatek. Obecnie na Jamajkę dolecimy m.in. z niemieckich, holenderskich, francuskich, włoskich, belgijskich i brytyjskich lotnisk.

Jamajka dojazd - ceny biletów

W trakcie organizacji podróży na Jamajkę, warto wcześniej zacząć obserwować oferty linii lotniczych. Powinniśmy czekać na promocje, które w przypadku Jamajki nie są zbyt częste. Jednak warto na nie poczekać. Zdarza się, że możemy kupić bilet za około 1500 zł w dwie strony. Standardowo zapłacilibyśmy od 3 tys. do 4 tys. W celu znalezienia jak najlepszych ofert powinniśmy zapisać się na newslettery europejskich linii lotniczych, które posiadają w swojej ofercie loty na Jamajkę - np. Ltur, Condor Airlines, Airfrance, czy British Airways.

Czas podróży z Polski zależy od ilości przesiadek i przerw pomiędzy lotami. Na Jamajce funkcjonują trzy lotniska - w Montego Bay, Ocho Rios (15 km od miasta) oraz w stolicy kraju, czyli Kingston.

Powinniśmy pamiętać także o tym, że lot z przesiadką w USA wiąże się z koniecznością posiadania wizy do tego kraju.

Więcej o: