Jamajka pogoda

Jamajka to wyspa położona na Morzu Karaibskim, w strefie klimatu podrównikowego. Obszar ten cechuje duża wilgotność i wysokie temperatury powietrza przez cały rok. Jednak w tych rejonach świata częstym zjawiskiem są także burze i gwałtowne ulewy deszczu.

Jamajka pogoda - kiedy jeździ tam najwięcej osób?

Jamajka, tak jak wiele innych wysp karaibskich, cieszy się nieustającą popularnością wśród turystów. Dzięki wysokim temperaturom powietrza, sezon turystyczny trwa tam przez cały rok. Najwięcej osób wybiera się jednak na Jamajkę w okresie od grudnia do lutego. Są to głównie turyści z nieco chłodniejszych rejonów świata, którzy chcą zrekompensować sobie niedobór ciepłego powietrza w trakcie zimy. Do grupy tej należą także Polacy.

Przed wyjazdem w okresie zimowym musimy więc zastanowić się, czy odpowiada nam duża ilość turystów w naszym otoczeniu.

Jamajka pogoda - cechy klimatu

Klimat Jamajki cechują mniej więcej podobne temperatury powietrza przez cały rok. Dlatego nie sprawdza się tam podział na pory roku, jaki znamy z naszej strefy klimatycznej. Średnia temperatura na Jamajce latem to 27°C; z kolei zimą wynosi ona 24°C.

Zauważalne są jednak różnice temperatur na wyspie związane z położeniem geograficznym. Wynika to z wysokości danego obszaru nad poziomem morza. Przykładowo, niższe temperatury odnotowywane są na terenach górzystych. Opady deszczu także są zróżnicowane geograficznie. Najwięcej pada na północnym-wschodzie wyspy.

W trakcie planowania wyjazdu na Jamajkę, warto pamiętać o huraganach. To zjawisko atmosferyczne możliwe jest na wyspie w sierpniu i we wrześniu. Nie są one jednak w tym rejonie świata bardzo silne. W okresie letnim występują tam także gwałtowne ulewy i burze. Są one jednak krótkotrwałe, więc nie powinny działać odstraszająco na turystów.

Więcej o: