Dominikana atrakcje

Pierwsze skojarzenia z Dominikaną to głównie piękne plaże i wysokie temperatury przez cały rok. Jednak wyspa ta kryje w sobie wiele ciekawych miejsc, które nie są powszechnie znane. Ten zakątek świata cechują przede wszystkim bardzo ciekawa przyroda i oryginalna architektura. Co więc warto zobaczyć w trakcie pobytu na Dominikanie? Dowiedz się więcej na temat najciekawszych atrakcji turystycznych wyspy.

Dominikana atrakcje - Santo Domingo

Miejsce, do którego powinni koniecznie wybrać się turyści zainteresowani historią to stolica Dominikany, czyli Santo Domingo. Możemy zobaczyć tam wiele atrakcji związanych jeszcze z epoką kolonialną. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsze miasto w Nowym Świecie od odkrycia Ameryki, założone przez Bartolomeo - brata Krzysztofa Kolumba. Od lat 90. XX wieku Santo Domingo znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Co warto zobaczyć w trakcie pobytu w mieście? Jedną z najbardziej charakterystycznych budowli jest Ozama Fortress, czyli XVI-wieczna forteca, która jest najstarszą budowlą militarną europejskiego pochodzenia w tej części świata. Wybudowali ją Hiszpanie na wjeździe do miasta. Nazwa budynku pochodzi od głównej rzeki Santo Domingo, czyli Ozamy.

Z tego samego okresu pochodzi także katedra Santa Maria la Menor. Budowla wyróżnia się przede wszystkim imponującymi rozmiarami - wewnątrz znajduje się aż 12 kaplic. Jedną z głównych atrakcji miejsca są XVI-wieczne freski.

Inne miejsca warte poznania w Santo Domingo to m.in. starówka miejska, rezydencja rodziny Kolumbów oraz  Panteon Narodowy - jedna z najważniejszych budowli architektury okresu kolonialnego.

Dominikana atrakcje - Wodospady Damajagua

Komu z nas nie marzy się wspaniałe zdjęcie znad wodospadu? Aby zrealizować tego typu zachciankę, w trakcie pobytu na Dominikanie warto wybrać się do Damajagua.

Miejsce to znajduje się na północy wyspy; tworzy je 27 wodospadów osiągających wysokość około 11 metrów. Damajagua cieszy się od wielu lat ogromną popularnością wśród turystów. Można tam m.in. zjeżdżać z wodospadów do małych naturalnych jeziorek.

O Damgajagua mówi się, że przez długi czas był to największy sekret wyspy. To wyjaśnia, dlaczego aż do połowy lat 90. XX wieku miejsce nie było dostępne dla zagranicznych turystów.

Dominikana atrakcje - Wyspa Delfinów

Wyspa Delfinów to miejsce, w którym możemy pływać wraz z delfinami i płaszczkami w ich naturalnym środowisku. Dla wielu Europejczyków może wydać się to bardzo nietypowe, a wręcz niebezpieczne. Jednak turyści, którzy odwiedzili już wyspę są zachwyceni i zdradzają, że dla takich wrażeń warto przeznaczyć nawet duże pieniądze. Delfiny są odpowiednio wyszkolone, a personel stale dba o bezpieczeństwo gości. Atrakcja ta cieszy się największą popularnością wśród rodzin z dziećmi.

Dominikana atrakcje - Jaskinia Cudów

Mało kto wie, że na Dominikanie znajduje się wiele jaskiń. Jedną z najpopularniejszych jest Jaskinia cudów, czyli  Cuva de las Maravillas. Położona jest na trasie pomiędzy miastami La Romana i San Pedro.

W trakcie zwiedzania Jaskinii Cudów możemy zejść na głębokość aż 35 metrów pod powierzchnią ziemi. Zobaczymy tam wspaniałe stalaktyty, a także bardzo oryginalne malowidła ścienne. Miejsce to poleca się zwłaszcza turystom, którzy chcieliby odpocząć od wysokich temperatur na wyspie.

Dominikana atrakcje - jezioro Enriquillo

Jezioro Enriquillo to najważniejsza atrakcja Parku Narodowego Isla Cabritos. To, co najbardziej może nas zaskoczyć to jego słona woda. Co więcej, Enriquillo jest największym jeziorem na Karaibach. Aby poznać to miejsce, należy udać się na południowych zachód wyspy.

To gratka dla fascynatów przyrody. Woda w Enriquillo jest trzykrotnie bardziej słona niż w morzu. Co więcej, nad jeziorem spotkamy różne gatunki ptaków, legwany, jaszczurki, a także krokodyle. Zbiornik otoczony jest przez skały, na których znajdują się obrazki stworzone jeszcze przez zamieszkujących w przeszłości te tereny Indian Los Tainos.

Więcej o: