Dominikana dojazd

Dominikana to nieustannie popularny cel podróżniczy. Jeśli planujemy wyjazd do tego kraju, najłatwiejszą opcją będzie wykupienie wycieczki w biurze podróży. Jednak jeśli chcielibyśmy zapłacić trochę mniej i zorganizować wszystko na własną rękę, musimy zacząć planować to sporo wcześniej. Promocje są dosyć rzadkie, więc stale należy obserwować oferty linii lotniczych.

Dominikana dojazd: jak trafić na promocyjne loty?

Obecnie bezpośrednio na Dominikanę dolecimy z największych polskich miast - m.in. z Katowic, Warszawy i Krakowa. Inną opcją jest podróż z przesiadką. W takim przypadku musimy dotrzeć do innego kraju, a dopiero stamtąd lecieć na wyspę. To dobra opcja dla osób, które chciałyby zapłacić za bilety mniej niż standardowo.

W Europie wiele tanich linii lotniczych posiada w swojej ofercie loty na Dominikanę - to m.in. AirBerlin, AirEuropa, JetAirFly. Promocje zdarzają się zazwyczaj na wiosnę. Dzięki takim specjalnym ofertom możemy zapłacić za bilet w jedną stronę nawet 800 zł. Jeśli zależy nam na znalezieniu proocji, warto zapisać się na newsletter linii lotniczych, które oferują loty na wyspę.

W ramach ofert standardowych zapłacimy około 4 tys. zł za bilety w dwie strony. Najwyższe ceny zauważalne są w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra.

Dominikana dojazd: lot trwa aż 11 godzin

Tak jak w przypadku wielu innych lotów międzykontynentalnych, przed samą podróżą powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. Loty na Dominikanę nadal trwają dosyć długo. Bezpośrednia podróż z Polski zajmie nam około 11 godzin.

Wiza w przypadku tego kraju nie jest potrzebna. Należy jednak pamiętać o obowiązku zakupu na granicy 30-dniowej karty turystycznej. Jej koszt to 15 USD.

Na wyspie funkcjonuje kilkanaście lotnisk, o czym musimy pamiętać w trakcie planowania podróży. Czasami możemy dotrzeć taniej do miejscowości, z której w łatwy sposób dostaniemy się do innej części kraju.

Więcej o: