Neapol dojazd

Neapol cieszy się nieustającą popularnością wśród turystów. Jednak ceny biletów lotniczych z Polski do tego miasta nie są zbyt niskie. Standardowo zaczynają się od 400 zł w jedną stronę. Promocje są rzadkie, ale warto na nie czekać. Możemy wówczas dostać się do Neapolu nawet za 100 zł.

Neapol dojazd: bezpośredni lot, czy podróż z przesiadką?

Dzięki ofertom promocyjnym, możemy dostać się z polskich miast do Neapolu nawet za 100 zł. Jednak w przypadku tego miasta nie jest to łatwe. Po pierwsze, promocje są dosyć rzadkie. Po drugie, Neapol jest miastem popularnym wśród turystów, dlatego bilety w niskich cenach rozchodzą się zazwyczaj bardzo szybko.

Jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużych kwot na bilety, możemy także zdecydować się na podróż z przesiadką. Z Polski musimy dostać się do Rzymu - w tym przypadku tanie loty są o wiele częstsze. Z kolei stamtąd do Neapolu dostaniemy się wygodnym połączeniem kolejowym.

Neapol dojazd: transport z lotniska

Decydując się na lot samolotem, warto wcześniej zaplanować dojazd z położonego 7 km od miasta lotniska. Ten ostatni etap podróży powinien zająć około od 15 do 30 minut.

Przed lotniskiem znajduje się postój taksówek. Koszt takiej podróży wyniesie nas około 20 euro.

Tańszą opcją jest przejazd autobusem. Dostaniemy się nimi do centrum miasta (odjazdy co 20 minut) lub do stacji Piazza Garibaldi (odjazdy co 30 minut). Koszt podróży autobusem waha się w przedziale od 1 do 3 euro.

Włochy sfilmowane przy pomocy drona. Piękne zabytki i krajobrazy

Więcej o: