Holandia hotele

W Holandii trafimy na bardzo różne oferty zakwaterowania - od tanich schronisk młodzieżowych po luksusowe hotele. Ceny wahają się w przedziale od kilkunastu do nawet kilkuset euro. Warto jednak pamiętać, że wybierając tańsze ośrodki, nie decydujemy się automatycznie na złe warunki mieszkaniowe. W większości przypadków holenderskie hostele i schroniska mają dosyć wysoki standard. Sprawdź, gdzie można zamieszkać w Holandii.

Holandia hotele: wysoki standard nawet w tanich hostelach

Obecnie w łatwy sposób dokonamy rezerwacji miejsc w hotelach i hostelach holenderskich przez internet. Warto jednak robić to z pewnym wyprzedzeniem czasowym. Holandia to kraj, który przez cały rok cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Zainteresowanie noclegami w tym kraju nie kończy się więc wraz z wakacjami.

Co ciekawe, w Holandii nawet tańsze hostele i schroniska mają wysoki standard. Jeśli nie chcemy przeznaczać na wyjazd zbyt wysokich kwot, możemy zdecydować się na tego typu zakwaterowanie, nawet jeśli zależy nam na przyzwoitych warunkach mieszkaniowych.

To, co może nieco zaskakiwać to fakt, że w Holandii nie ma akademików. Studenci wybierający się na studia do tego kraju lub na wyjazdy w ramach programu Erasmus są więc zmuszeni do wynajmowania mieszkań.

Holandia cały czas się zmienia, ale jak tam się żyje? Pytamy mieszkańców i ekspertów

Holandia hotele: tanie zakwaterowanie w centrum Amsterdamu

W przypadku najpopularniejszego holenderskiego miasta, czyli Amsterdamu, nie sprawdza się zasada, że jeśli chcemy mieszkać w centrum i blisko głównych atrakcji turystycznych, musimy więcej zapłacić. Istnieje wiele tanich hosteli i schronisk w pobliżu głównej stacji kolejowej. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie znają jeszcze miasta i po długiej podróży nie chciałyby odbywać męczących przepraw w poszukiwaniu miejsca zakwaterowania.

Popularne tanie hostele w Amsterdamie:

- MEININGER Amsterdam City West: około 80 zł za dobę, 5 minut spacerem z głównego dworca kolejowego. Może pochwalić się wysokimi ocenami w internetowych sądach turystów.

- Central Stadion Hostel: około 70 zł za dobę. Centrum miasta, blisko głównego dworca kolejowego.

- Stayokay Amsterdam Zeeburg: około 70 zł za dobę. To schronisko, w którym mogą zakwaterować się większe grupy. Blisko centrum - kilkanaście minut spacerem do najważniejszych atrakcji miasta.

- Amsterdam Hostel Annemarie: około 85 zł za dobę. Ulokowany w samym centrum, tuż przy muzeum Van Gogha.

- Bob's Youth Hostel: około 65 zł za dobę. To popularne schronisko młodzieżowe.

- Amsterdam Hostel Sarphati: około 85 zł za dobę. Znajduje się w pobliżu głównych atrakcji turystycznych miasta.

Więcej o: