Holandia dojazd

Do Holandii możemy dostać się już w dwie godziny dzięki połączeniom lotniczym. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, musimy zazwyczaj liczyć się z wysokimi cenami biletów. Chyba, że uda nam się trafić na atrakcyjną ofertę którejś z tanich linii lotniczych. Oprócz tego możemy zainteresować się także połączeniami kolejowymi i autokarowymi. Minusem tego typu transportu jest jednak znacznie dłuższy czas podróży.

Holandia dojazd: samoloty

Jeśli planujemy wyjazd do Holandii z dużym wyprzedzeniem czasowym, warto zainteresować się ofertami tanich linii lotniczych. Czasami za bilet w jedną stronę możemy zapłacić jedynie 60 zł. Niestety, w przypadku Holandii, promocje są dosyć rzadkie i zwykle nie obejmują połączeń z największymi miastami.

Standardowe ceny lotnicze wahają się od 400 do 800 zł za bilet w jedną stronę. Jeśli czas podróży nie jest dla nas istotny, lepiej wówczas zainteresować się tańszymi środkami transportu, takimi jak pociągi, czy autokary.

Holandia cały czas się zmienia, ale jak tam się żyje? Pytamy mieszkańców i ekspertów

Holandia dojazd: pociągi

W ofercie polskich kolei trudno znaleźć bezpośrednie połączenia z miastami holenderskimi. Wiele osób decyduje się jednak na podróż z przesiadkami. Przykładowo, z licznych polskich stacji dostaniemy się łatwo do Berlina. Z kolei stamtąd istnieje wiele połączeń z miejscowościami holenderskimi.

Decydując się na podróż pociągiem, musimy liczyć się z dosyć długim czasem podróży. Najszybsze połączenie z Warszawy do Amsterdamu trwa 13 godzin (przesiadka w Berlinie).

Dużą popularnością cieszy się trasa Warszawa-Kolonia-Amsterdam ze względu na stosunkowo niski koszt podróży. Bilet w jedną stronę kosztuje jedynie 50 euro. Jednak ze względu na duże zainteresowanie trzeba je rezerwować już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Holandia dojazd: autokary

Podróż z Warszawy do Amsterdamu autokarem trwa aż 18 godzin. Obecnie istnieją także połączenia do miast holenderskich z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Bydgoszczy, a w ostatnich latach także z mniejszych miejscowości.

Dobrze jest taką podróż zaplanować wcześniej, aby móc śledzić oferty promocyjne przewoźników. Czasami możemy dostać się do dużych miast holenderskich nawet za kilkadziesiąt złotych. Standardowo bilet w jedną stronę kosztuje zwykle od 150 do 250 zł.

Holandia dojazd: podróż samochodem

Holandia należy do strefy Schengen, podobnie jak sąsiadujące z nią Belgia i Niemcy. Jadąc samochodem do tego kraju, nie będziemy więc przechodzić kontroli paszportowych.

Mimo że ten sposób dojazdu daje nam sporo niezależności, nie jest polecany w przypadku podróży do miast holenderskich. Są one zazwyczaj pełne turystów i trudno jest znaleźć dogodne miejsca parkingowe.

Więcej o: