Meksyk - wakacje w kraju pełnym kontrastów. Turyści pokochali połączenie tradycji ze współczesnością

Meksyk - wakacje w tym niezwykłym państwie cieszą się coraz większą popularnością również wśród Polaków. Jego historia sięga trzydziestu wieków wstecz, a dzisiaj jest ósmym krajem na świecie pod względem atrakcji turystycznych. Co warto wiedzieć przed wykupieniem wycieczki?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Meksyk cieszy się coraz większym zainteresowaniem również wśród polskich turystów. Kraj ten jest pełen kontrastów, zróżnicowany pod względem etnicznym, geograficznym i klimatycznym. Słynie z burzliwej historii oraz znakomitego połączenia tradycji ze współczesnością.

Bali - turyści wracają na wyspęBali ponownie otwarte dla turystów. Coraz więcej osób przyjeżdża do Indonezji

Meksyk - wakacje w kraju pełnym kontrastów

Meksyk w czasach prekolumbijskich zamieszkiwało wiele wspaniałych cywilizacji, prezentujących zróżnicowane kultury i obyczaje. Największe z nich były cywilizacje Majów i Azteków. Rdzenna ludność tego kraju została jednak w dużej mierze unicestwiona przez europejskich konkwistadorów, a ich dorobek został zrównany z ziemią przez kolonizatorów.

Niektóre wspaniałe budowle wzniesione przez cywilizacje prekolumbijskie zachowały się do dzisiaj i zachwycają swoim pięknem i potęgą. Wiele z reliktów przeszłości znajdziemy na półwyspie Jukatan, kolebce cywilizacji Majów.

Zobacz wideo Co wolno robić, a czego należy unikać odpoczywając w Tajlandii, Dominikanie lub Meksyku?

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na półwyspie jest miasto Chichén Itzá, uznawane za jeden z siedmiu cudów świata. Znajduje się ono w pobliżu znanego kurortu turystycznego Cancún. Jego najcenniejszym zabytkiem jest świątynia Kukulkana, a także Świątynia Wojownika, Tzompantli, czy obserwatorium astronomiczne El Caracol.

Innym ważnym obiektem jest miasto Teotihuacan, położone w pobliżu stolicy kraju. Według legendy miało ono zostać wzniesione przez olbrzymów i nazywane jest "Miastem Bogów". Właśnie tam znajdziemy jedną z głównych atrakcji Meksyku, czyli trzecią co do wielkości piramidę świata - Piramida Słońca "La Pyramide del Sol", a także Piramidę Księżyca "Pyramide de la Luna".

W Japonii zakwitły wiśnieRozrywka wcześniej zarezerwowana dla rodziny cesarskiej. Dziś przyciąga tłumy

Połączenie tradycji ze współczesnością

Współczesny Meksyk jest krajem kosmopolitycznym. Stolica natomiast jest drugim na świecie miastem pod względem liczby muzeów, odbywają się tam liczne wydarzenia teatralne, wystawy i koncerty. Miasto Meksyk pełne jest zarówno zabytkowej, jak i nowoczesnej architektury oraz bogatej oferty gastronomicznej.

Kraj ten oferuje również dobrze zorganizowaną infrastrukturę turystyczną oraz atrakcje dla fanów sportów wodnych. Oczywiście amatorzy błogiego wypoczynku również znajdą coś dla siebie, przede wszystkim na malowniczych plażach Cancun i Riviera Maya, gdzie znajdą wiele luksusowych hoteli.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: