Bali ponownie otwarte dla turystów. Zamknięte hotele i restauracje zapełniają się głównie turystami z Australii

Australijscy turyści ponownie zapełniają balijskie plaże. Wakacyjny kurort zniósł zakaz podróżowania i ponownie otworzył się dla podróżnych - w tym również dla tych z Polski. Nie brakuje chętnych na przeżycie przygody życia w tropikalnym raju.

Australia, tak jak Polska, jest jednym z 42 krajów, które otrzymały zgodę na przyjazd na wyspę bez konieczności przechodzenia kwarantanny. Oprócz świadectwa zaszczepienia, turyści muszą przedstawić dowód negatywnego wyniku testu PCR na obecność wirusa COVID-19, a także mieć zarezerwowany hotel na co najmniej cztery noce i wykupioną polisę ubezpieczeniową.

Zobacz wideo Julia Wieniawa huśta się na Bali

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bali - rajska wyspa ponownie otwarta dla turystów

Po niemal dwóch latach przerwy przez pandemię Bali znów jest otwarte dla turystów. Już od miesiąca na Bali mogli przylatywać na wizie turystycznej obywatele wybranych krajów, takich jak np. Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Francja, czy Niemcy. Polska na tę listę trafiła 21 marca 2022 r. Oznacza to, że Polacy mogą teraz swobodnie przylatywać na wakacje na Bali bez obowiązkowej kwarantanny na wizie turystycznej, czyli Visa On Arrival, którą otrzymuje się na lotnisku po przylocie.

Wenecja za 360 zł. 17-24 sierpnia. Kolejną nowością z Gdańska jest w tym roku włoska Wenecja. Lata do niej dwa razy w tygodniu Ryanair.W Wenecji mają problem. Turyści dostali pistolety na wodę

Opustoszałe bary i restauracje na Bali. Rząd walczy ze skutkami pandemii

Turyści, a w nich znaczna liczba Australijczyków, którzy wybrali się na Bali, aby ponownie przeżyć wspomnienia z wyspy, są zaskoczeni skutkami pandemii. Turystyka stanowi tam ponad 50 proc. balijskiej gospodarki, a rząd Indonezji twierdzi, że aż 700 000 mieszkańców zostało pozbawionych pracy w wyniku pandemii COVID-19.

Zdjęcia zamieszczone w mediach społecznościowych przez turystów pokazują tętniące niegdyś życiem ulice, które opustoszały przez te dwa lata. Jak podaje portal Finnoexpert, wiele niegdyś popularnych i ulubionych barów, salonów tatuażu, sklepów i hoteli zostało opanowanych przez dżunglę - są zarośnięte i opuszczone.

Na Bali wraca życie. Australijscy turyści tłumnie ruszyli na wakacje

Jako opisuje portal Finnoexpert, jeden z mieszkających na Bali emigrantów z Australii sfilmował pełną nadziei scenę w Mari Beach Club - najpopularniejszym balijskim resorcie. Na filmie widziano, jak wczasowicze wylegują się na leżakach przy basenie z widokiem na plażę, popijają drinki z palemką przy głośnych dźwiękach klubowej muzyki. Miejsce to, znajdujące się na plaży Batu Belig, jest najnowszym (ponownie) otwartym klubem i dołącza do szeregu plażowych kurortów na całym wybrzeżu. Zdjęcia ruchliwego klubu plażowego na Bali wzbudziły nadzieję, że to opustoszałe miejsce może odzyskać dawną świetność po tym, jak spustoszyła je pandemia.

Finlandia po raz kolejny najszczęśliwszym krajem na świecieNajszczęśliwsze kraje na świecie. Polska zaliczyła duży spadek

Bali wabi turystów. To doskonałe miejsce, żeby odpocząć 

Bali należy do archipelagu Indonezji, który tworzy niemal 18 tys. niewielkich wysepek. Wyspa ta przyciąga turystów wyjątkową przyrodą. Tutaj bujna, tropikalna roślinność oplata szczyty wulkanów, a malownicze jeziora sąsiadują z tarasami ryżowymi. Nie brakuje też piaszczystych plaż zachwycających białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą Oceanu Indyjskiego. Indonezja to doskonały kierunek na wyjazdy wakacyjne. Możliwości są nieograniczone. Niepowtarzalne atrakcje, niezapomniane przygody i świetna zabawa.

Źródło: finnoexpert.com

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: