5 powodów, dla których Vodice to idealne miejsce na Twoje następne wakacje

Pogoda jest coraz piękniejsza, a dni najdłuższe w roku. To najlepszy czas, by zaplanować kolejny wakacyjny wyjazd! Vodice, malownicze miasteczko na chorwackim wybrzeżu, to idealne miejsce na relaks, odkrywanie niesamowitej przyrody i delektowanie się śródziemnomorskimi smakami oraz aromatami. Oto pięć powodów, dla których warto się tam wybrać.

1. Vodice mają wszystko, co jest potrzebne do wypoczynku

Vodice to tętniące życiem miasteczko, które może pochwalić się bogatą tradycją, rozbudowaną infrastrukturą turystyczną, a także pięknym położeniem na chorwackim wybrzeżu. Centrum miejscowości zdominowane jest przez dużą przystań z blisko 400 miejscami do cumowania, a otaczający ją archipelag jest uznawany za jeden z najbardziej malowniczych nie tylko w Chorwacji, lecz także na świecie.

5 powodów, dla których Vodice to idealne miejsce na Twoje następne wakacje5 powodów, dla których Vodice to idealne miejsce na Twoje następne wakacje materiały promocyjne

Czekają tu na was m.in. hotele, apartamenty, pokoje u prywatnych najemców, pola kempingowe. A kilometry pięknego wybrzeża zaspokoją różne gusta - zarówno tych, którzy preferują rozległe plaże z barami i leżakami, jak i tych, którzy wolą kameralne i spokojne zatoczki bez tłumów. Do tego dochodzą liczne restauracje z lokalnymi przysmakami. Spacerując głównym rynkiem, na pewno skusi was wspaniały zapach owoców morza lub innych regionalnych przysmaków. A uliczne występy artystów dodatkowo wzbogacą każdą ucztę.

5 powodów, dla których Vodice to idealne miejsce na Twoje następne wakacje5 powodów, dla których Vodice to idealne miejsce na Twoje następne wakacje Ivanisevic Ivan

2. Aktywny wypoczynek dla wszystkich

Vodice to idealne miejsce dla osób, które uwielbiają aktywny wypoczynek. Na wielbicieli sportów wodnych czeka wiele opcji - m.in. kajakarstwo czy żeglarstwo. A może wolicie odkrywać niezwykły świat podwodny? Tutaj z całą pewnością znajdziecie coś dla siebie! Natomiast dla miłośników jazdy na rowerze czekają kilometry tras o różnym stopniu trudności - idealnych na spokojną jazdę rekreacyjną, jak i stworzonych z myślą o kolarzach. W tym drugim przypadku warto przede wszystkim wybrać się na tor "Orlov krug". Czeka tu was ekscytująca przejażdżka po górskich drogach z trudnymi zjazdami i podjazdami.

5 powodów, dla których Vodice to idealne miejsce na Twoje następne wakacje5 powodów, dla których Vodice to idealne miejsce na Twoje następne wakacje materiały promocyjne

3. Miasteczko ma swoją własną wyspę

Mało które miasteczko może pochwalić się swoją własną wyspą. Vodice są więc pod tym względem wyjątkowe. Wysepka Prvić to bardzo ciche i spokojne miejsce. Co ciekawe, niewielkie rozmiary wyspy spowodowały, że jej mieszkańcy nie potrzebują samochodów! Odpoczniecie więc tu od hałasu i zgiełku dużych miast. Natomiast tamtejsze wąskie i klimatyczne uliczki zachęcą do spacerów, a nierealistycznie czysta i błękitna woda do morskich kąpieli.

4. Niesamowita przyroda

W czasie pobytu w Vodicach warto zarezerwować 2-3 dni na zwiedzanie okolicy. Czekają tu na was prawdziwe cuda natury, które prawdopodobnie znacie ze zdjęć.

To przede wszystkim znane i uwielbiane przez turystów parki narodowe - Krka oraz Kornati. Pierwszy z nich słynie ze spektakularnych wodospadów o tej samej nazwie. Natomiast drugi może pochwalić się majestatycznymi klifami, ogromną liczbą wysepek i księżycowymi krajobrazami. Na listę podróżniczych planów warto wpisać także Park Narodowy Jezior Plitwickich. Słynie on z pięknych jezior o turkusowym kolorze, poprzegradzanych białymi wapiennym skałami. Będąc tak blisko tych niezwykłych miejsc, szkoda nie zobaczyć ich na własne oczy!

5. Ciekawe atrakcje

Vodice są też świetną bazą wypadową do poznawania kultury północnej i środkowej Dalmacji. Niedaleko czeka na was prawdziwa perła, czyli zabytkowy Sibenik, uznawany za jedno z najpiękniejszych miast Chorwacji. Miejscowość słynie z pięknej starej zabudowy, klimatycznych uliczek oraz ciekawych zabytków. Do najważniejszych z nich zalicza się m.in. renesansowa Katedrę św. Jakuba z przełomu XV i XVI wieku, a także dwie twierdze - św. Mikołaja oraz św. Michała. Warto odwiedzić także zabytkowy Trogir oraz tętniący życiem Split. Obie te miejscowości mogą pochwalić się licznymi atrakcjami oraz wyjątkowym klimatem.

***

Jakkolwiek zdecydujesz się spędzić czas w Vodicach, gdy zapadnie noc, idź na ulubioną plażę i spójrz w niebo. Tysiące gwiazd będzie życzyło ci dobrej nocy przy spokojnym szumie morza. Czy można wyobrazić sobie lepsze wakacje?

Więcej o: