Norwegia

Kup ryby na targowisku w środku miasta, tuż na nabrzeżu. Zaopatrz się w maliny moroszki w centrum miasta u podnóża góry. W Norwegii miasta leżą blisko natury. Nie są one wielkie, ale mają zarówno espresso w kawiarniach, modne ciuchy w pasażach handlowych oraz parmezan na stole.

Norwegia otoczona jest morzami i przez lata bodźce napływały do naszych miast z całego świata. Dlatego Bergen, Tromso, Stavanger, Oslo, Trondheim i Alesund miały o wiele więcej wspólnego z europejskimi miastami o charakterze kontynentalnym - i dlatego wyprawa na zakupy do maleńkiej Norwegii wcale nie będzie nudna, szczególnie, kiedy możesz ją uzupełnić wypadem do muzeum lub spacerem po galerii o europejskim formacie. Dziś znajdziesz ekskluzywną modę w prawie każdym norweskim mieście, małym czy dużym. Miejska kultura kawiarniana jest bez wątpienia najbardziej popularną formą rekreacji i nie musisz szukać zbyt długo, aby znaleźć swój własny raj sklepowy prawie za rogiem hotelu, w którym mieszkasz.

Wyprawa na zakupy do Bergen jest tak piękna, że niemal zapominasz kupić cokolwiek. W białych południowych miastach-perełkach słoneczne godziny chłoniesz wprost na nabrzeżu, wędrując między pokojem hotelowym i atrakcjami, które musisz koniecznie zobaczyć.

W Trondheim możesz spacerować uliczkami handlowymi pomiędzy starą drewnianą zabudową tego czcigodnego miasta, zaszczycanego często odwiedzinami królów.

Oslo ma za plecami zielone pustkowia, przed sobą fiordy, a pośrodku bogate życie kulturalne. Wraz z tym i owym barem rockowym i kilkoma gwiazdkami w przewodniku Michelin'a. Ale najpiękniejsze w norweskich miastach są ich rozmiary. Do wszystkich atrakcji, z których chcesz skorzystać jest blisko - i dlatego nie są one męczące dla tych, którzy szybko znudzą się sklepowymi przymierzalniami i mieliby bardziej ochotę na zimną szklaneczkę w kawiarnianym ogródku. Witamy w norweskich miastach!

Więcej o: