Biegi, szarpaniny i krzyki. Oktoberfest zamienił się w pole bitwy. "Przygotowują się do wojen o leżaki"

W sezonie wakacyjnym popularne miejscowości wypoczynkowe często przypominały... areny sportów walki. Zdeterminowani turyści ścigali się, przepychali i awanturowali, by zdobyć idealne miejsce do wypoczynku w postaci leżaków. Jak się okazuje podobne widoki można było zastać podczas Oktoberfestu.

Tegoroczny Oktoberfest w Monachium rozpoczął się 16 września i skończy się we wtorek, 3 października. Jak co roku, w tym czasie na terenie słynnego wydarzenia pojawiły się tłumy spragnionych dobrej zabawy odwiedzających. Jako że liczba stolików była ograniczona, wielu z nich było w stanie zrobić naprawdę wiele, by zająć upragnione miejsce. 

Zobacz wideo Grodzenie - fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Niemcy walczą o miejsce przy stole 

Na stronie internetowego wydania "The Sun" pojawiło się zaskakujące nagranie zarejestrowane podczas tegorocznej edycji Oktoberfestu. Widzimy na nim, jak po otwarciu wejścia do festiwalowego namiotu, tłum odwiedzających wbiega do środka, by zdobyć miejsce przy stole. Uczestnicy wyścigu przepychali się nawzajem, a całości towarzyszyły krzyki. Ci, którym udało się dotrzeć do celu, wskakiwali i kładli się na drewniane ławy, by najprawdopodobniej zająć przestrzeń dla pozostawionych w tyle przyjaciół. 

Film pokazuje Niemców przygotowujących się do wojen o leżaki, ścigających się o stoły na festiwalu piwa

- brzmi żartobliwy tytuł materiału. 

Oktoberfest w ogniu krytyki

Oktoberfest w Monachium to jedne z najsłynniejszych dożynek piwnych organizowanych corocznie od 1810 roku. W tym czasie uczestnicy korzystają z licznych atrakcji w parku rozrywki, bawią się w otoczeniu muzyki i kosztują lokalnych przysmaków oraz napoi. Według danych przekazywanych przez organizatorów wydarzenie jest corocznie odwiedzane przez około 6 mln osób

Z imprezą wiąże się także wiele kontrowersji - w ostatnim czasie do sieci trafiały materiały publikowane przez uczestników. Jak informowaliśmy w poprzednich artykułach, widać na nich osoby pijane do nieprzytomności, ledwo utrzymujące się na nogach, wymiotujące oraz oddające mocz w tłumie. Widoki niezmiennie oburzają Niemców, którzy wolą omijać Oktoberfest szerokim łukiem. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: