To uzdrowisko to prawdziwa perełka. Znajdziesz tu jedno z najpiękniejszych sanatoriów

Uzdrowisko Szczawno-Zdrój warto zapisać na liście miejsc do odwiedzenia. Położone niedaleko Wałbrzycha miasto uzdrowiskowe zaprasza każdego, kto chce polepszyć swoje samopoczucie. Aura, jaka tu panuje, sprzyja regeneracji i pozwala oderwać się od codzienności.

Będąc na Dolnym Śląsku, warto odwiedzić jedno z najpiękniejszych polskich uzdrowisk, czyli Szczawno-Zdrój. Ta malownicza miejscowość, pełna zieleni i przepięknej architektury kryje wiele ciekawych historii. Oprócz Pijalni Wód znajdują się tu też różne inne atrakcje. Co zobaczyć w Szczawnie-Zdroju?

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Uzdrowisko Szczawno-Zdrój to urokliwe miasteczko, które zachwyca wyjątkową atmosferą

Historia Szczawna-Zdroju sięga trzynastego wieku, ale rozsławione jako uzdrowisko zostało w pierwszej połowie XIX w. Wtedy to powstał Park Zdrojowy oraz teatr. Obecnie znajdują się tu różne obiekty sanatoryjne, Pijalnia Wód Mineralnych oraz Hala Spacerowa.  To miasto uzdrowisko jest uważane za niezwykłą miejscowość przede wszystkim ze względu na charakter miasta-parku. W Szczawnie-Zdroju turyści mogą korzystać z dwóch zabytkowych parków - Parku Zdrojowego im. H. Wieniawskiego oraz z parku zwanym Szwedzkim.

Szczawno-Zdrój jest idealnym miejscem na relaks i odpoczynek

Położenie Szczawna-Zdroju sprawia, że jest doskonałe na wypoczynek. Do najbardziej rozpoznawalnych budowli w tej miejscowości należy Hala Spacerowa - drewniana, bogato zdobiona stanowi charakterystyczną i niezapomnianą wizytówkę miasta.

Podczas pobytu w Szczawnie obowiązkowym punktem jest Pijalnia Wód Mineralnych, w której znajdują się ujęcia wód leczniczych "Dąbrówka", "Marta", "Mieszko" i "Młynarz". Do picia wody można używać własnych kubków lub specjalnych tzw. pijałek. Warto dodać, że woda lecznicza "Mieszko" stosowana jest przez kuracjuszy dla wspomagania leczenia m.in. astmy oskrzelowej i zapaleń dróg oddechowych. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: