Nie zdjęła torby z siedzenia, bo nie chciała podróżować obok mężczyzn. Internauci nie mieli litości

Choć podróżowanie transportem publicznym bywa najekonomiczniejszą opcją, to czasami trzeba za nią zapłacić wysoką cenę. Zachowania niektórych pasażerów potrafią bowiem doprowadzić do białej gorączki i wywołać liczne dyskusje. Tak też stało się i tym razem, gdy pewna kobieta nie chciała zdjąć torby z siedzenia w zatłoczonym pociągu.

"Zmęczone torby" to kwestia, która od lat budzi wiele emocji, a nawet jest tematem żartów i memów. W końcu każdy z nas choć raz w życiu spotkał się z sytuacją, kiedy jeden z pasażerów próbował zapewnić sobie odrobinę prywatności w zatłoczonym pojeździe. Mimo poirytowanych spojrzeń niektórzy wciąż korzystają z tej praktyki i tłumaczą, że mają ku temu ważny powód. 

Zobacz wideo Karnowski: PKP jest dużo mniej punktualne niż kolej w Ukrainie

Nie chciała ustąpić miejsca innym pasażerom

W poniedziałek, 26 czerwca jedna z użytkowniczek Reddita podzieliła się doświadczeniem z ostatniej podróży koleją. Jak wyjaśniła w poście, kiedy wracała w pracy, w pociągu było stosunkowo pusto. Zajęła więc jedno z miejsc, a na drugim położyła torbę. Na kolejnej stacji wsiadło więcej pasażerów i zaczęło robić się tłoczno. Obok młodej podróżnej stanęła grupa starszych mężczyzn, jednak ta nie zamierzała ustąpić siedzenia. 

Wiele razy byłam nękana przez mężczyzn w pociągu i nie miałam nastroju, aby ktoś próbował nawiązać ze mną rozmowę lub podrywać mnie, więc zostawiłam torbę na siedzeniu obok

- czytamy na łamach "The Mirror", które zacytowało usunięty już post. 

Gdyby stała kobieta, chętnie dałabym jej miejsce, ale nie chciałam obok siebie przerażającego faceta

- dodała. 

Zachowanie 23-latki nie spodobało się jednemu z pasażerów. Wyjaśnił, że powinna zdjąć torbę i ustąpić siedzenie stojącym osobom. Do dyskusji dołączył inny podróżny, który twierdził, że ten powinien zająć się własnymi sprawami. W końcu zainterweniował jeden z pracowników, a kobieta przesiadła się w inne miejsce. 

Kto miał rację? Burza w komentarzach

Pod postem pojawiło się aż 3000 tysiące komentarzy, w których wielu użytkowników krytykowało podejście autorki. Ich zdaniem zajmowanie miejsca torbą, kiedy w pojeździe panuje ścisk, świadczy o braku kultury. Zwrócili także uwagę, że powinna była ustąpić siedzenie starszym pasażerom. 

 Jako dzieci zawsze uczono nas podstawowych manier, a to obejmowało rezygnację z miejsca na rzecz tych, którzy potrzebowali go bardziej niż ty

- pisał jeden z internautów. 

Inni dodali, że jeśli kobieta nie chce siedzieć obok "przerażających mężczyzn" w transporcie publicznym, powinna rozważyć inne środki, takie jak np. taksówka. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: