Darmowe bilety na samolot? Możesz do końca życia latać bezpłatnie, ale pod jednym warunkiem...

Darmowe bilety na samolot do końca życia? Brzmi nieźle prawda? To nie żart, w szczególnych przypadkach można podróżować bez ponoszenia kosztów. Niektóre linie lotnicze oferują tego typu możliwość. Trzeba jednak spełnić określony warunek.
Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Darmowe loty do końca życia to nie chwilowa oferta, z której może skorzystać każdy i wystarczy zdążyć, żeby nie przegapić okazji. Bezpłatne bilety na samolot to przywilej niewielu osób. Warto zaznaczyć, że nie każda linia lotnicza praktykuje tego rodzaju zwyczaje. Kto może skorzystać z darmowego latania?

Bezpłatne latanie samolotem, czyli komu przysługuje darmowy bilet?

Darmowe latanie do końca życia zachęca do podróżowania po całym świecie. W końcu wystarczy zadbać o zakwaterowanie i wyżywienie, by zwiedzić wiele pięknych zakątków. Brzmi fantastycznie, jednak niewiele osób ma szansę skorzystać z tak nietypowego rozwiązania. Przywilej skierowany jest do wąskiej grupy podróżujących. 

Poród w przestworzach. Kiedy maleństwo urodzi się w samolocie, niektóre linie lotnicze w prezencie oferują dożywotnią możliwość bezpłatnego latania dziecku, które właśnie przyszło na świat. Nie jest to praktyka uregulowana przepisami, a jedynie polityka danej firmy. Dlatego nie warto z góry nastawiać się na otrzymanie gratyfikacji.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Urodzili się w samolocie. Będą latać za darmo

Choć nie każdy może liczyć na darmowe loty do końca życia, to jednak w ostatnich latach w mediach pojawiały się doniesienia o tym, że dzieci narodzone na pokładzie samolotu zostały uhonorowany właśnie w ten sposób.

Przykładem może być historia 38-letniej kobiety, która lecąc liniami EgyptAir nagle zaczęła rodzić. Jak poinformował Polsat News, pilot, który otrzymał informację o tym, co dzieje się pokładzie, rozpoczął awaryjne lądowanie, aby pasażerce udzielono pomocy medycznej na terenie Monachium. Na szczęście wśród podróżujących był także lekarz, który odebrał poród. Na świecie pojawiła się piękna dziewczynka, a fakt, że narodziła się w przestworzach, sprawił, że została uhonorowana bezpłatnym biletem na wszystkie połączenia linii EgyptAir do końca życia.

Nietypowy prezent otrzymał także chłopiec urodzony na pokładzie indyjskiej Jet Airways, czy dziecko, które przyszło na świat podczas rejsu z Dubaju na Filipiny. Wbrew pozorom porody w samolocie to nie takie rzadkie zjawisko. Jak informuje portal blog.airmedescort.pl od 1965 do 2017 roku w samolotach Lufthansy urodziło się, aż jedenaścioro niemowląt.

Więcej o: