Tani weekend pod Krakowem - gdzie warto się wybrać? Szalone i romantyczne atrakcje dla dwojga

Tani weekend pod Krakowem - gdzie warto się wybrać ze swoją drugą połówką? Choć atrakcji w samym sercu Krakowa nie brakuje, to okolica - bliższa i dalsza - również ma wiele do zaoferowania. Jakie atrakcje czekają na zakochane pary? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać we dwoje.

Nie musisz wydawać kroci, by spędzić udany weekend pod Krakowem ze swoją drugą połówką. Prezentujemy najciekawsze miejsca przepełnione atrakcjami, w których nie sposób się nudzić. Tutaj spędzicie wolny czas tak, jak lubicie najbardziej.

Zobacz wideo Przejazd największym drewnianym rollercoasterem na świecie. Jak wygląda?

Tani weekend pod Krakowem - gdzie warto się wybrać? Coś dla miłośników ekstremalnych wrażeń

Jeśli lubisz ekstremalne atrakcje, a życie bez adrenaliny jest twoim zdaniem nudne, koniecznie musisz odwiedzić Eneryglandię w Zatorze. To około 55 kilometrów w jedną stronę od Krakowa, więc dotrzesz tam w około godzinę. To wspaniałe miejsce nie tylko dla rodzin, ale i dla par, które chcą wspólnie oddać się szaleństwu i znów poczuć w sobie dziecko. To największy park rozrywki w Polsce, oferujący około 123 atrakcje dla małych i dużych. Największą popularnością cieszy się jednak strefa ekstremalna, w której zlokalizowane są atrakcje dla najodważniejszych turystów. Energylandia Hyperion to najwyższy i najszybszy rollercoaster w całej Europie. Ma 77 metrów wysokości, blisko 80-metrowy spadek i osiąga prędkość 142 km/h. Warto również  odwiedzić inne atrakcje znajdujące się w strefie ekstremalnej - m.in. Space Booster, Aztec Swing, czy pozostałe rollercoastery - Formuła i Speed.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Energylandia na weekend: jak dojechać?

Do Energylandii można dojechać przy pomocy różnorodnych środków transportu. Najszybciej będzie dojechać autem. Warto jednak wiedzieć, że parking jest płatny, a opłata wynosi 20 złotych za dobę.

Do Energylandii dostaniemy się z najbliższej autostrady A4. Z Krakowa na węźle Rudno wystarczy kierować się znakami do Alwerni, a następnie w kierunku Oświęcimia i Wadowic. Z kolei osoby, które zdecydują się na podróż pociągiem, powinny wybrać pociąg Polregio z Krakowa Głównego do Zatora.

Romantyczny weekend dla dwojga pod Krakowem. Busko-Zdrój to strzał w dziesiątkę

Busko-Zdrój to niewielka miejscowość położona około 100 kilometrów od Krakowa, która o każdej porze roku przyciąga turystów z całego kraju. To idealna propozycja dla tych, którzy chcą odpocząć w towarzystwie gór i cieszyć się świeżym powietrzem. Odwiedziny w tym miejscu to również doskonała okazja na skorzystanie z zabiegów rehabilitacyjnych oraz regeneracyjnych, więc ci, którzy chcą podreperować swoje zdrowie bądź naładować akumulatory, zdecydowanie powinni tu przyjechać. To również idealna propozycja dla tych, którzy uwielbiają długie, romantyczne spacery i regionalną kuchnię.

Więcej o: