Sanatorium last minute na NFZ? Brzmi szalenie, ale codziennie kilkadziesiąt osób korzysta z tej opcji

Sanatorium last minute na NFZ - brzmi nieprawdopodobnie, a jednak. Okazuje się, że z tej opcji korzysta nawet kilkadziesiąt osób każdego dnia. Jak ubiegać się o wyjazd do sanatorium w opcji last minute? Podpowiadamy.

Ci, którzy choć raz ubiegali się o wyjazd do sanatorium, doskonale wiedzą, że kolejki potrafią być bardzo długie. Wielu osobom zależy jednak na tym, by jak najszybciej podreperować swoje zdrowie. Okazuje się, że wcale nie trzeba czekać tak długo, jak mogłoby się nam wydawać. Podpowiadamy, co zrobić, by wyjechać do sanatorium bez kolejki.

Zobacz wideo Wiek emerytalny należy obniżać, podwyższać, zostawić bez zmian?

Sanatorium last minute na NFZ? Wykorzystaj miejsce, które wróciło do puli

Jak podaje expressilustrowany.pl, kilkadziesiąt kuracjuszy dziennie rezygnuje z wyjazdu do sanatorium w ramach NFZ. Ich miejsca wracają do puli i są do wykorzystania. W oddziale NFZ, w którym składaliśmy wniosek, możemy dowiedzieć się, ile jest takich niewykorzystanych miejsc. Warto jednak pamiętać, że z opcji sanatorium last minute może skorzystać wyłącznie osoba, której skierowanie zostało już rozpatrzone pozytywnie i ma ona już swój numer w kolejce oczekujących.

Lotniska pogrążyły się w chaosie. Awaria systemów wdała się we znaki tysiącom turystów Lotniska pogrążyły się w chaosie. Awaria dała się we znaki turystom

Aby móc skorzystać ze zwróconego skierowania, warto mieć na uwadze, że musi ono odpowiadać profilowi leczenia. Jeśli skierowania zostaną dopasowane, oznacza to, że się udało. Taki przyspieszony wyjazd może odbyć się wcześniej niż zaplanowany ustawowo. Dzięki temu możemy wyjechać do sanatorium z dnia na dzień.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tragiczny wypadek w zoo. Żyrafa złamała kark Tragiczny wypadek w zoo. Żyrafa nie żyje, a zoo zachęca do upamiętnienia

Sanatorium na NFZ. Te osoby muszą pojechać prywatnie

Nie wszystkim przysługuje wyjazd do sanatorium na NFZ. Każde skierowanie otrzymane od lekarza jest dodatkowo weryfikowane przez lekarza balneoklimatologa, który nierzadko je odrzuca. Najczęściej motywuje to tym, że skierowanie zostało złożone na leczenie schorzenia, którego w uzdrowiskach się nie leczy, np. niedoczynność tarczycy. Kolejnym powodem jest wystawienie i złożenie skierowania na leczenie sanatoryjne przed upływem 12 miesięcy od zakończenia ostatniego leczenia.

Więcej o: