Tragiczny wypadek w zoo. Żyrafa złamała kark. "To było nie do przewidzenia"

W weekend w Zoo Seneca Park w Rochester w stanie Nowy Jork doszło do tragicznego wypadku z udziałem zwierzęcia. Żyrafa, która była jedną z największych atrakcji parku, utknęła w bramce, przez co złamała kark. Władze zoo twierdzą, że tego wypadku nie dało się przewidzieć.

Zoo Seneca Park poinformowało w mediach społecznościowych, że wskutek niefortunnego wypadku doszło do śmierci 6-letniego samca żyrafy masajskiej o imieniu Parker. Mimo natychmiastowej reakcji pracowników parku nie udało się go uratować.

Zobacz wideo Weronika Rosati zabrała córkę do zoo

Tragiczny wypadek w zoo. Zwierzę utknęło w bramce i złamało kark

Zoo Seneca Park w specjalnie wydanym komunikacie poinformowało o niefortunnym zdarzeniu, w wyniku którego zginął sześcioletni samiec żyrafy masajskiej - Parker. Pracownicy znaleźli zwierzę na wybiegu w zeszłą niedzielę rano, nie odnotowując u niego oznak życia.

Purchlak z 'The Last of Us' Scenariusz z The Last of Us jest realny? Ludzkość dzielą tylko trzy kroki

Pracownicy parku zoologicznego natychmiast wezwali weterynarza. Niestety, na próżno. Na ratunek było już za późno. Okazało się, że zwierzę wsadziło głowę w bramę ogrodzenia, po czym utknęło. Nie potrafiąc się wydostać, złamało sobie kark - informuje "The New York Post".

Możliwość wystąpienia takiego wypadku była nie do przewidzenia

- poinformował w specjalnie wydanym oświadczeniu kierownik zoo Steve Lacy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dodał również, że brama została zainstalowana w zoo w 2018 roku i stanowi standardowe wyposażenie ogrodów zoologicznych w całym kraju. Producent bramy został już powiadomiony o wypadku. Poinformował jednak, że nie trafiły do niego żadne informacje o podobnych incydentach. Zoo zadeklarowało jednak, że ze względu na bezpieczeństwo zwierząt, brama zostanie zmodyfikowana.

Zoo zachęca do dzielenia się wspomnieniami związanymi z Parkerem. Ludzie publikują zdjęcia

Zoo zachęciło turystów do upamiętnienia Parkera, który zginął w nieszczęśliwym wypadku. W mediach społecznościowych zachęca do dzielenia się fotografiami z żyrafą.

Piramida Tetiego w Sakkarze Wejście do egipskiej piramidy w Sakkarze. "Moja klaustrofobia mówi: nie"

Członkowie społeczeństwa, którzy chcą upamiętnić życie Parkera, mogą to uczynić poprzez udostępnianie swoich ulubionych zdjęć i wspomnień Parkera na kanałach społecznościowych zoo. Towarzystwo Zoologiczne utworzyło zbiórkę na Facebooku, a wszystkie wpłaty trafią na Giraffe Conservation Foundation

- czytamy na Facebooku Seneca Park Zoo.

Więcej o: