Tragiczny wypadek w zoo. Żyrafa złamała kark. "To było nie do przewidzenia"

W weekend w Zoo Seneca Park w Rochester w stanie Nowy Jork doszło do tragicznego wypadku z udziałem zwierzęcia. Żyrafa, która była jedną z największych atrakcji parku, utknęła w bramce, przez co złamała kark. Władze zoo twierdzą, że tego wypadku nie dało się przewidzieć.

Zoo Seneca Park poinformowało w mediach społecznościowych, że wskutek niefortunnego wypadku doszło do śmierci 6-letniego samca żyrafy masajskiej o imieniu Parker. Mimo natychmiastowej reakcji pracowników parku nie udało się go uratować.

Zobacz wideo Weronika Rosati zabrała córkę do zoo

Tragiczny wypadek w zoo. Zwierzę utknęło w bramce i złamało kark

Zoo Seneca Park w specjalnie wydanym komunikacie poinformowało o niefortunnym zdarzeniu, w wyniku którego zginął sześcioletni samiec żyrafy masajskiej - Parker. Pracownicy znaleźli zwierzę na wybiegu w zeszłą niedzielę rano, nie odnotowując u niego oznak życia.

Pracownicy parku zoologicznego natychmiast wezwali weterynarza. Niestety, na próżno. Na ratunek było już za późno. Okazało się, że zwierzę wsadziło głowę w bramę ogrodzenia, po czym utknęło. Nie potrafiąc się wydostać, złamało sobie kark - informuje "The New York Post".

Możliwość wystąpienia takiego wypadku była nie do przewidzenia

- poinformował w specjalnie wydanym oświadczeniu kierownik zoo Steve Lacy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dodał również, że brama została zainstalowana w zoo w 2018 roku i stanowi standardowe wyposażenie ogrodów zoologicznych w całym kraju. Producent bramy został już powiadomiony o wypadku. Poinformował jednak, że nie trafiły do niego żadne informacje o podobnych incydentach. Zoo zadeklarowało jednak, że ze względu na bezpieczeństwo zwierząt, brama zostanie zmodyfikowana.

Zoo zachęca do dzielenia się wspomnieniami związanymi z Parkerem. Ludzie publikują zdjęcia

Zoo zachęciło turystów do upamiętnienia Parkera, który zginął w nieszczęśliwym wypadku. W mediach społecznościowych zachęca do dzielenia się fotografiami z żyrafą.

Członkowie społeczeństwa, którzy chcą upamiętnić życie Parkera, mogą to uczynić poprzez udostępnianie swoich ulubionych zdjęć i wspomnień Parkera na kanałach społecznościowych zoo. Towarzystwo Zoologiczne utworzyło zbiórkę na Facebooku, a wszystkie wpłaty trafią na Giraffe Conservation Foundation

- czytamy na Facebooku Seneca Park Zoo.

Więcej o: