Polacy zaczęli masowo planować tegoroczne podróże. Eksperci zdradzają, jak przy tym zaoszczędzić

Spragnieni podróżowania Polacy weszli w nowy rok z przytupem i już w styczniu zaczęli intensywnie planować wycieczki na najbliższe miesiące. Jak poinformował serwi eSky.pl, chęć wyjazdów wzrosła dwukrotnie w stosunku do analogicznego okresu w 2022 roku. Które kierunki cieszą się największą popularnością?

Początek roku jest świetnym momentem na zaplanowanie kolejnych podróży. Ceny biletów lotniczych są wówczas atrakcyjnie cenowo, dzięki czemu możemy zorganizować wyjazd przyjaźniejszy dla naszego portfela. Nic więc dziwnego, że Polacy masowo ruszyli na polowanie na najlepsze okazje. 

Według danych z portalu eSky.pl liczba rezerwacji w styczniu wzrosła aż o 81 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Ponadto wzrost ten jest również zauważalnie większy niż w analogicznym okresie w 2020 roku, kiedy odnotowywano rekordowe zainteresowanie wyjazdami. 

Zobacz wideo Czy przewoźnik ma obowiązek zwrócić pieniądze za lot, który się nie odbył? Kuna: Tak

Polacy masowo planują kolejne podróże

W styczniu polscy turyści decydowali się głównie na europejskie wycieczki - przede wszystkim do włoskich miast, takich jak RzymMediolan, Wenecja, Bari oraz Neapol. Rezerwacje te dotyczyły najczęściej długich weekendów, a także czerwcowych dat. 

Na drugim miejscu znalazła się Hiszpania. Polacy chętnie stawiali na kierunki takie jak Barcelona, Malaga czy Alicante. Podium zamknęła Portugalia, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Kuszą ich malownicze uliczki, plaże i, co ważne, niskie ceny. Wiosną wybór często padał na Porto i Lizbonę, z kolei w okresie wakacyjnym - na wybrzeże Algarve.

Najpopularniejsze kierunki podróży Polaków.Najpopularniejsze kierunki podróży Polaków. Fot. eSky.pl, materiały prasowe

Wymarzony urlop? Warto pomyśleć o nim już teraz

Eksperci wskazują, że ofert last minute jest coraz mniej. Jeżeli więc zależy nam na atrakcyjnych cenach, warto zaplanować urlop z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Jak wynika z naszych danych historycznych, zaplanowanie podróży z 2- lub 3-miesięcznym wyprzedzeniem często pozwala zaoszczędzić niekiedy nawet do 50 proc. wartości biletów, a luty jest idealnym momentem, by pochylić się nad planami wyjazdowymi na okres wiosenno-letni

- wytłumaczył rzecznik prasowy eSky.pl, Deniz Rymkiewicz.

Eksperci dodali, że może nam także pomóc elastyczność związana z terminami i miejscem wylotu - rejsy z pobliskich lotnisk często bywają tańsze. Warto rezerwować bilety na początku tygodnia i unikać najpopularniejszych dat jak Wielkanoc czy majówka. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: