Rzym - to warto zobaczyć w "wiecznym mieście". Pięć wyjątkowych propozycji

Wiecznie tętniące życiem ulice, pyszna kuchnia i wielowiekowa historia. Rzym to miasto, które każdego roku odwiedzają miliony turystów. Nic w tym dziwnego. Stolica Włoch ma do zaoferowania naprawdę wiele. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w "wiecznym mieście".

Rzym zachwyca pięknymi placami, historycznymi budynkami i fontannami. Na każdym kroku kryje się tu coś interesującego! Największe miasto Włoch skrywa w sobie tyle magicznych zakątków, że potrzeba naprawdę wiele czasu, by zwiedzić je od podszewki. Wybraliśmy najważniejsze naszym zdaniem miejsca, których nie możecie przegapić podczas podróży do Rzymu.

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Co warto zobaczyć w Rzymie? Koloseum, Palatyn i Forum Romanum 

Kiedy myślimy o "wiecznym mieście" jednym z pierwszych obrazów pojawiających się w głowie jest oczywiście Koloseum. Ta wizytówka Rzymu to inaczej Amfiteatr Flawiuszów. Jego historia sięga 70. roku, kiedy rozpoczęto jego budowę na polecenie cesarzy - Wespazjana i Tytusa. Miejsce było ważnym ośrodkiem w starożytnym Rzymie. To tutaj na mieszkańców czekała największa rozrywka w postaci walk gladiatorów. Koloseum mieściło nawet 50 tysięcy widzów.

Wspominając o Amfiteatrze Flawiuszów, warto wybrać się również do pobliskiego Palatynu oraz Forum Romanum. Wstęp do wszystkich trzech miejsc zapewnia jeden wspólny bilet, który należy kupić przez internet. Warto zrobić to wcześniej, jeżeli zależy nam na konkretnym dniu. Wejściówki szybko się wyprzedają. 

Forum Romanum jest zlokalizowane tuż obok Koloseum. To najstarszy plac miejski, w którym dawniej odbywały się najważniejsze uroczystości publiczne. Palatyn z kolei jest jednym z siedmiu wzgórz Rzymu. To właśnie tamtejszej grocie legendarna wilczyca miała karmić Romulusa i Remusa.

Fontanna di Trevi - najsłynniejsza fontanna w Rzymie

Inną wizytówką "wiecznego miasta" jest Fontanna di Trevi, pojawiająca się na pocztówkach i zdjęciach turystów. To barokowe dzieło zachwyca lazurową wodą i zapierającymi dech w piersiach rzeźbami. Dojrzycie tu boga mórz - Neptuna w towarzystwie morskich bóstw. Woda doprowadzana jest tutaj akweduktem zbudowanym w 19 r. p.n.e. przez rzymskiego polityka i dowódcę wojskowego - Agrypę. 

Fontannę uważa się za jedną z najpiękniejszych na świecie. Jest niezwykle oblegana, więc jeżeli chcecie zrobić sobie idealne zdjęcie, warto wstać nieco szybciej z łóżka. 

Zamek Świętego Anioła

Podczas wizyty warto odwiedzić także Zamek Świętego Anioła, który jest grobowcem cesarza Hadriana. Miejsce pełniło funkcję mauzoleum do 271 roku. W późniejszym czasie zamieniono ją w więzienie, a na początku V wieku stała się fortecą. Kaplica Świętego Anioła w Niebie została wzniesiona na szczycie budynku w IV wieku. Obecnie jest to świetny punkt widokowy na Rzym

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: