Weronika wracała samolotem po operacji. "Poszłam do toalety i usłyszałam trzask"

Weronika podczas podróży samolotem po operacji poczuła ból za lewym uchem, a gdy poszła do toalety, jej szwy pękły. Dziewczyna nagrała film na TikToka, w którym opowiedziała o swojej przykrej sytuacji.

Weronika, podpisana na TikToku jako @polish_99, opublikowała nagranie, w którym opowiedziała o przykrej sytuacji, która spotkała ją w samolocie po operacji plastycznej. Dziewczyna wracała wówczas z zabiegu w Turcji do Wielkiej Brytanii.

Weronice pękły szwy w samolocie

Początkowo nic nie wskazywało na to, żeby lot miał skończyć się dla pasażerki nieprzyjemnie - dziewczyna ma już za sobą kilka operacji, zatem wiedziała już, jak może wyglądać okres rekonwalescencji. Niestety, podczas lotu powrotnego doszło do sytuacji, która ją zaskoczyła.

Zobacz wideo Patrycja jest mistrzynią świata w akrobacji szybowcowej
Czułam ból za lewym uchem, moje ucho również bolało i pomyślałem: jak to możliwe? Wszystko mnie bolało, poszłam do toalety i usłyszałam trzask

- opisuje Weronika na swoim TikToku. Dziwny dźwięk okazał się pęknięciem szwów pooperacyjnych, do którego doszło przez zmianę ciśnienia. Dziewczyna podkreśla, że zgodnie z zaleceniami lekarza czekała 7 dni po operacji, zanim wsiadła do samolotu do domu.

Kat Kamalani i pokład samolotu Stewardesa zdradza, którzy pasażerowie są najgorsi. Nie chodzi o płaczące dzieci

Mówią ci, żeby spacerować po samolocie i wcześniej dają zastrzyk rozrzedzający krew. Właściwie zwykle czekam dłużej niż radzą, ale latanie po operacji jest absolutnie w porządku

W komentarzach pojawiło się wiele zaniepokojonych osób, które dopytywało o jej stan zdrowia. Weronika zapewniła jednak, że jej stan nie był aż tak poważny, jak może brzmieć i nie było konieczne awaryjne lądowanie. Resztę lotu Weronika spędziła trzymając chusteczkę koło rany.

Czy latanie po operacji jest bezpieczne?

Warto podkreślić, że o tym, czy powrót samolotem po operacji jest bezpieczny, decyduje w pierwszej kolejności lekarz. Przed planowanym lotem należy również zgłosić swoją sprawę linii lotniczej oraz przejść badania na lotnisku wylotu.

Jak czytamy na stronie Centrali Lotów Sanitarnych - firmy zajmującej się transportem medycznym, wiele zależy od rodzaju operacji - nieskomplikowane zabiegi rzadko wiążą się z niebezpieczeństwem. 

Największym zagrożeniem podczas lotu po przebytej operacji jest ciśnienie w kabinie, które różni się od ciśnienia powietrza na ziemi. To właśnie z tego powodu szwy na głowie Weroniki pękły.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chcesz pozwiedzać Barcelonę? Jeśli turystów będzie zbyt dużo, możesz mieć problem Nowe przepisy w Barcelonie. Chcesz zobaczyć to miasto? Możesz mieć problem

Więcej o: