Które miejsce w Hiszpanii jest najcieplejsze? Temperatury latem sięgają tu blisko 50 stopni Celsjusza

Ludzie zwykle dzielą się na dwie grupy - miłośników słońca i wakacji oraz na fanów białego szaleństwa. Ci pierwsi z utęsknieniem spoglądają w ulubione kierunki turystyczne. Jednym z nich jest niewątpliwie Hiszpania, która zimą przyciąga przyjemnymi temperaturami, a latem gorącymi promieniami słońca.

Hiszpania cieszy się dużą popularnością wśród turystów z całego świata. Nic w tym dziwnego. Turkusowa woda, piaszczyste plaże, góry, a także niezwykła architektura oraz liczne zabytki sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednak to nie wszystkie zalety tego pięknego kraju. Wiele osób wybiera się tam ze względu na słoneczną pogodę. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Pogoda w Hiszpanii. Gdzie jest najcieplej?

Gorąco to nie zawsze znaczy dobrze. W niektórych rejonach Hiszpanii termometry wskazują latem szalone wartości. Jednym z najcieplejszych regionów jest Andaluzja. W sierpniu 2021 roku w mieście Montoro mieszkańcy i turyści musieli się zmagać z upałami sięgającymi nawet 47,4 stopni Celsjusza. Z kolei Sewilla i Kordoba regularnie odnotowują latem temperatury powyżej 35 stopni. 

Temperatura w Hiszpanii zimą

Miłośnicy lata chętnie udają się na urlop w sezonie jesienno-zimowym. Szukają kierunków, w których wciąż możemy liczyć na przyjemne temperatury i ciepłe promienie słoneczne. Jednym z nich jest oczywiście Hiszpania. 

Przykładowo Wyspy Kanaryjskie mogą pochwalić się przyjemnymi temperaturami przez cały rok. Średnia roczna temperatura wynosi tam około 22 stopni Celsjusza, dzięki czemu zyskały one miano "wysp wiecznej wiosny". W listopadzie i grudniu słupki rtęci wciąż nie spadają tam poniżej 20 stopni. 

Kiedy najlepiej odwiedzić Hiszpanię?

Trudno sprecyzować, kiedy jest najlepszy czas na wycieczkę do Hiszpanii. Wszystko zależy bowiem od osobistych preferencji. Jeżeli wolicie przyjemne temperatury w okolicach kilkunastu stopni powyżej zera, wybierzcie tu się od stycznia do kwietnia. To wtedy panują najlepsze warunki na piesze wędrówki lub jazdę na rowerze. W maju i czerwcu w wielu miejscach termometry wskażą już powyżej 20 stopni, co stwarza idealną pogodę do zwiedzania. W miesiącach letnich należy spodziewać się tutaj dużych upałów. 

Nawet chłodniejsze regiony północnego wybrzeża, takie jak Bilbao, mogą sięgać późnym latem ponad 25 stopni. Na wybrzeżu Andaluzji w Costa Del Sol średnia temperatura oscyluje wówczas w granicach 35 stopni. Temperatury w całej Hiszpanii gwałtownie spadają od września do października.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: