Zabierz pociechę na zimową przygodę. Zdradzamy najlepsze i najbezpieczniejsze kierunki dla rodzin

W wielu miejscach w Polsce spadł już pierwszy śnieg, a miłośnicy białego szaleństwa już planują pierwsze wyjazdy na stoki. Jednak organizacja tego typu wyjazdu z dziećmi może okazać się nie lada wyzwaniem. W końcu nie wszystkie miejsca są bezpieczne dla pociech. Gdzie warto się wybrać?

Wypad na narty to ogromna frajda nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Jest to także świetna forma aktywnego odpoczynku oraz sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny. Jednak wiele lokalizacji jest przeznaczonych dla bardziej zaawansowanych narciarzy, a szusowanie tam z najmłodszymi może okazać niebezpieczne. Planując zimowy wyjazd, warto więc rozejrzeć się za miejscami, w których znajdziemy stok z wypłaszczeniem, wyciąg dywanikowy czy szkółkę narciarską. Poznajcie trzy najlepsze kierunki dla rodzin z pociechami. 

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Gdzie na narty z dzieckiem? Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to jeden z zimowych kierunków często wybieranych przez rodziny z dziećmi. Znajdziemy tu ośrodki narciarskie, które świetnie sprawdzą się zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Wiele z nich, np. Kaniówka lub Bania, jest także specjalnie dostosowanych do najmłodszych. Mogą uczyć się tu jazdy w szkółkach, a także skorzystać m.in. z toru do snowtubingu czy toru przeszkód.

Zima z dzieckiem - wybierz się do Wisły

Innym miastem, któremu warto się bliżej przyjrzeć, jest bez wątpienia Wisła. To właśnie z tego urokliwego miasta pochodzi legenda polskich skoków narciarskich - Adam Małysz. Czy istnieje więc lepsze miejsce na rozpoczęcie przygody z nartami? Mieści się tu kilka ośrodków (np. Klepki lub Stok), które idealnie sprawdzą się dla rodzin z dziećmi. Na ich terenie mieszczą się łagodne trasy, a także szkółki narciarskie, gdzie pociechy mogą w nich uczyć się jazdy pod okiem doświadczonych instruktorów. Poza tym w Wiśle nie brakuje licznych atrakcji! Każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Wyciąg taśmowy dla dzieci. Krynica-Zdrój

W urokliwej miejscowości uzdrowiskowej, Krynicy-Zdrój, funkcjonuje specjalny wyciąg taśmowy dla dzieci. Kubusiowy Stok znajduje się na Górze Parkowej i gwarantuje świetną zabawę. Jak zapewniają właściciele, odnajdą się tu saneczkarze oraz narciarze bez względu na wiek, a także miłośnicy snowtubingu, czyli zjazdów na oponach. Na miejscu można skorzystać również z przedszkola narciarskiego. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: