Gdzie jest ciepło w styczniu? Te magiczne kierunki są warte każdych pieniędzy

Gdzie jest ciepło w styczniu? Okazuje się, że wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko i nadszarpywać budżetu domowego, by spędzić magiczne wakacje w środku zimy. Jakie kierunki wybrać, by przeżyć niesamowity urlop? Podpowiadamy.

Wiele osób odłożyło swoje wakacje na później. Możliwość wyrwania się do ciepłego kraju w środku zimy jest niezwykle kusząca. Takie wakacje są też nieco tańsze niż w sezonie turystycznym. Gdzie warto się wybrać, by zimą było ciepło?

Zobacz wideo Miasto, które było najchętniej odwiedzane w 2018. Co zobaczyć w Bangkoku?

Gdzie jest ciepło w styczniu? Wypoczynek na każdą kieszeń

Gdzie jest ciepło w styczniu? Wybierając się na wakacje w zimę, warto rozważyć nie tylko kraje na drugim końcu świata, ale też te, do których dolecimy w maksymalnie kilka godzin.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę wakacje w Egipcie, dokąd o tej porze roku możemy znaleźć stosunkowo tanie wycieczki. To wyjątkowy kraj o wspaniałym klimacie i wyjątkowych zabytkach. A pogoda w styczniu zdecydowanie sprzyja zwiedzaniu. Na termometrach można zobaczyć tam od 18 do 20 stopni.

Nieco chłodniej jest w Maroko, gdzie temperatura waha się od 18 do 20 stopni. To jednak idealna pogoda dla turystów, którzy chcą wypoczywać aktywnie. Odpowiednia temperatura do zwiedzania jest tu na wagę złota.

Gdzie na wakacje w styczniu? To prawdziwe perełki

Osoby, które mogą przeznaczyć na wakacje nieco większą kwotę, powinny rozważyć dalsze zakątki świata. Doskonałą propozycją jest Tajlandia, która w tym sezonie okazała się prawdziwą perełką. W styczniu temperatura wynosi tam od 20 do nawet 30 stopni. Można więc poświęcić się zwiedzaniu, ale i wypoczynkowi na plaży i kąpieli w wodzie.

Kolejny idealny kierunek na wakacje w styczniu to Malediwy. Ten egzotyczny kraj to nie lada gratka dla miłośników wysokich temperatur, ciepłej wody i pięknych plaż. Na turystów czeka tu również ogrom różnorodnych atrakcji - m.in. nurkowanie i podziwianie rafy koralowej.

Więcej o: