Chwile grozy w samolocie. 173 osoby zamarły, gdy samolot nie zmieścił się na pasie podczas lądowania

Chwile grozy podczas niedzielnego lotu przeżyli pasażerowie oraz załoga samolotu linii lotniczej Korean Air. Podczas silnych opadów deszczu samolot pasażerski nie zmieścił się na pasie międzynarodowego lotniska Cebu na Filipinach, wykonując manewr lądowania.

Jak poinformowały władze, na szczęście nikomu nic się nie stało. Pasażerowie i załoga nie odnieśli obrażeń, ale z pewnością zapamiętają ten lot na długo.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Chwile grozy w samolocie. Maszyna nie zmieściła się na pasie do lądowania

Jak poinformowała Agencja Reutera, w niedzielę wieczorem pasażerowie samolotu linii lotniczej Korean Air na trasie z Seulu do Cebu przeżyli prawdziwe chwile grozy. Zła pogoda sprawiła, że piloci próbowali dwukrotnie wylądować. Podczas trzeciej próby maszyna nie zmieściła się na pasie podczas lądowania - poinformowały linie lotnicze Korean Air w poniedziałkowym oświadczeniu.

O krok od tragedii na lotnisku Cebu. Na szczęście nikomu nic się nie stało

Na szczęście żadnemu pasażerowi ani członkowi załogi nic się nie stało.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pasażerowie zostali eskortowani do trzech lokalnych hoteli i organizowany jest alternatywny lot. Obecnie identyfikujemy przyczynę incydentu

- informowały linie lotnicze.

Keehong Woo, prezes Korean Air, przeprosił na stronie internetowej linii lotniczej, informując, że władze filipińskie i południowokoreańskie przeprowadzą dokładne dochodzenie, które pozwoli ustalić przyczynę tego niebezpiecznego incydentu.

Nagranie z lądowania samolotu zostało przeanalizowane przez Agencję Reutera. Wykazało, że doszło do rozległych uszkodzeń maszyny - podwozie na dziobie się załamało.

Lotnisko Cebu poinformowało w niedzielę w mediach społecznościowych, że tymczasowo zamknięto pas startowy, aby umożliwić usunięcie samolotu. Wszystkie loty krajowe i międzynarodowe zostały odwołane do odwołania.

Więcej o: