Polskie miasto docenione przez Brytyjczyków. "Wenecja Północy"

Stolica Dolnego Śląska została wyróżniona w cotygodniowym podróżniczym cyklu "Daily Mail". Dziennikarz Neil Simpson, który prowadzi kolumnę, zachęca Brytyjczyków do odwiedzin Wrocławia. Zdaniem autora można tu wziąć udział w najlepszym i najtańszym na Starym Kontynencie jarmarku bożonarodzeniowym.

- To z pewnością najbardziej niedoceniany jarmark świąteczny w Europie. We Wrocławiu naprawdę wiedzą, jak zrobić wrażenie - mówi, cytowany przez "Daily Mail", dziennikarz David McClane. 

Zobacz wideo Olga Tokarczuk doktorką honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego. "Wobec przemocy, śmierci, cierpnie wyobraźnia. Jako pisarka kapituluję" [WYKŁAD]

Wyróżnienie Wrocławia cieszy nas tym bardziej, ponieważ wcześniej Simpson polecił Dubrownik czy Sri Lankę.

Bajkowe tło

Dziennikarza ujęła nie tylko atmosfera panująca na jarmarku, ale również rynek, na którym toczy się świąteczna impreza. "Zarówno ratusz, jaki kamienice czy wieże kościołów tworzą bajkowe tło dla tej imprezy. To wspaniałe miejsce dla całej rodziny" - czytamy w "Daily Mail".

Na jarmarku tradycyjnie znajdziemy "misternie rzeźbione drewniane drobiazgi", ale dziennikarz zachęca także do spróbowania pierników, grzanego wina, a także oscypków z żurawiną.

Simpson radzi także, żeby Brytyjczycy wybrali się na spacer w poszukiwaniu krasnali i poznali inne zakątki miasta, które nazywa "Wenecją Północy". Wspomina także, że świąteczne jarmarki oferują GdańskWarszawa.

Jarmark bożonarodzeniowy na wrocławskim rynku rozpocznie się 18 listopada i potrwa do końca 2022 roku. W tym roku odbędzie się po raz 13.

Kierunek zdobywający popularność

Uroda Wrocławia nie po raz pierwszy została doceniona na świecie. Rok temu popularny portal TripAdvisor, na którym turyści z całego świata wymieniają się opiniami, opublikował coroczny ranking Traveller's Choice, w którym polskie miasto zostało docenione w kategorii Kierunki zdobywające popularność. Stolica Dolnego Śląska znalazła się wśród 25 wyróżnionych miejsc - trafiła na dziewiątą pozycję.

Źródło: "Daily Mail"

Więcej o: