Weekend w Polsce - gdzie pojechać? Klimatyczne miejsca, które szczególnie warto odwiedzić jesienią

Weekend w Polsce - gdzie pojechać? Zastanawiają się szczególnie ci, którzy tęsknią za wakacjami. Na szczęście jest wiele ciekawych, a jednocześnie pięknych miejsc, które można odwiedzić w Polsce jesienią. Przedstawiamy nasze propozycje na krótki wypoczynek w Polsce.

Aby spędzić udany urlop jesienią, wcale nie musimy wyjeżdżać za granicę. I choć pogoda może być kapryśna, to weekend poza domem może być doskonałą odskocznią od trudów dnia codziennego. Gdzie pojechać jesienią w Polsce? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Sylwia Bomba mówi, co nie sprawdza się w podróżach z dzieckiem

Weekend w Polsce - gdzie pojechać? Wybierz urokliwy Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to urokliwe miasteczko, które idealne nada się na krótki wypoczynek w Polsce. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i ci, którzy wolą pospacerować nad Wisłą i usiąść w jednej z klimatycznych kawiarenek czy restauracji. W Kazimierzu Dolnym można wejść na Górę Trzech Krzyży, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto i Wisłę lub przespacerować się wąwozami. Warto też pójść na spacer brzegiem Wisły i wybrać się na rejs statkiem. Godnym zapamiętania doświadczeniem będzie również przejazd meleksem, w trakcie którego można poznać historię miasta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Góry Świętokrzyskie - idealna propozycja na weekend

Góry Świętokrzyskie są przepełnione atrakcjami. Miłośnicy zamków powinni odwiedzić Krzyżtopór w Ujeździe, który robi niesamowite wrażenie oraz zamek w Chęcinach. Odwiedzając ten region warto wybrać się również na pieszą wycieczkę na Święty Krzyż nazywany również Łysą Górą - to drugi najwyższy szczyt w Górach Świętokrzyskich. Na jego czubku znajduje się Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i sporo miejsca, gdzie można odpocząć.

Dużą atrakcją dla dzieci jest z kolei Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu czy Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach. Jeśli lubimy ekstremalne atrakcje, możemy również wybrać się na tyrolki na Kadzielni.

Krynica-Zdrój na weekend. Jeden z najpopularniejszych kurortów w kraju

Krynica-Zdrój to idealna propozycja na jesienny wypoczynek. Ten jeden z najpopularniejszych kurortów w kraju, a picie leczniczej wody nie jest tu jedyną atrakcją. Jesienią warto wybrać się na spacer na Górę Parkową, popluskać się w basenie czy wybrać się na spacer ścieżką w koronach drzew. To również doskonała propozycja dla osób lubiących wycieczki rowerowe, gdyż dzięki licznym trasom nie sposób się tu nudzić.

Więcej o: