Weekend w Polsce - gdzie pojechać? Klimatyczne miejsca, które szczególnie warto odwiedzić jesienią

Weekend w Polsce - gdzie pojechać? Zastanawiają się szczególnie ci, którzy tęsknią za wakacjami. Na szczęście jest wiele ciekawych, a jednocześnie pięknych miejsc, które można odwiedzić w Polsce jesienią. Przedstawiamy nasze propozycje na krótki wypoczynek w Polsce.

Aby spędzić udany urlop jesienią, wcale nie musimy wyjeżdżać za granicę. I choć pogoda może być kapryśna, to weekend poza domem może być doskonałą odskocznią od trudów dnia codziennego. Gdzie pojechać jesienią w Polsce? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Sylwia Bomba mówi, co nie sprawdza się w podróżach z dzieckiem

Weekend w Polsce - gdzie pojechać? Wybierz urokliwy Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to urokliwe miasteczko, które idealne nada się na krótki wypoczynek w Polsce. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i ci, którzy wolą pospacerować nad Wisłą i usiąść w jednej z klimatycznych kawiarenek czy restauracji. W Kazimierzu Dolnym można wejść na Górę Trzech Krzyży, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto i Wisłę lub przespacerować się wąwozami. Warto też pójść na spacer brzegiem Wisły i wybrać się na rejs statkiem. Godnym zapamiętania doświadczeniem będzie również przejazd meleksem, w trakcie którego można poznać historię miasta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z relikwiarzem św. Kandyda wiąże się legenda o końcu świata Legenda o końcu świata. Palec świętego zbliża się do wieka trumny

Góry Świętokrzyskie - idealna propozycja na weekend

Góry Świętokrzyskie są przepełnione atrakcjami. Miłośnicy zamków powinni odwiedzić Krzyżtopór w Ujeździe, który robi niesamowite wrażenie oraz zamek w Chęcinach. Odwiedzając ten region warto wybrać się również na pieszą wycieczkę na Święty Krzyż nazywany również Łysą Górą - to drugi najwyższy szczyt w Górach Świętokrzyskich. Na jego czubku znajduje się Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i sporo miejsca, gdzie można odpocząć.

Dużą atrakcją dla dzieci jest z kolei Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu czy Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach. Jeśli lubimy ekstremalne atrakcje, możemy również wybrać się na tyrolki na Kadzielni.

Japonia po ponad dwóch latach otwiera się na masową turystykę Po ponad dwóch latach otwierają się na turystów. "Wreszcie"

Krynica-Zdrój na weekend. Jeden z najpopularniejszych kurortów w kraju

Krynica-Zdrój to idealna propozycja na jesienny wypoczynek. Ten jeden z najpopularniejszych kurortów w kraju, a picie leczniczej wody nie jest tu jedyną atrakcją. Jesienią warto wybrać się na spacer na Górę Parkową, popluskać się w basenie czy wybrać się na spacer ścieżką w koronach drzew. To również doskonała propozycja dla osób lubiących wycieczki rowerowe, gdyż dzięki licznym trasom nie sposób się tu nudzić.

Więcej o: