Po ponad dwóch latach otwierają się na masową turystykę. "Wreszcie"

Japonia zamknęła się na odwiedzających, wprowadzając surowe restrykcje związane z COVID-19. Jednak po ponad dwóch latach znów otwiera się na masową turystykę. Premier Fumio Kishida zapowiedział m.in. zniesienie wiz i liczby dziennych wjazdów do kraju.

Japoński rząd ogłosił pełne otwarcie granic dla turystów. Branża turystyczna liczy na wzrost zainteresowania, co dla wielu jest ogromną szansą na odbicie się po kryzysie związanym z COVID-19. Co ciekawe, Japonia to jedyny kraj, który przez tak długi czas utrzymywał tak surowe zasady związane z podróżowaniem.

Zobacz wideo "Zawsze myślałem, że Japonia to tylko betonowy las". Marcin Krukowski z Japonii

Japonia po ponad dwóch latach otwiera się na masową turystykę. "Wreszcie"

Jak podaje CNN, Japonia otworzy się na masową turystykę. Po dwóch latach surowych restrykcji turyści z całego świata będą mogli wjechać do kraju. Do tej pory obowiązywały limity dziennej dozwolonej liczby przyjazdów, ścisłe zasady testowania koronawirusa i wymagania dotyczące dołączenia do grup wycieczkowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podniesiemy pułap liczby wjazdów do Japonii, zniesiemy zakaz podróży indywidualnych i zniesiemy zakaz podróży bezwizowych

- poinformował japoński premier Fumio Kishida w czwartek na konferencji prasowej Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

Dodał również, że rząd ma w planach uruchomienie kampanii, dzięki której Japończycy będą mogli otrzymać zniżki na podróże krajowe i wydarzenia.

Mamy nadzieję, że wielu obywateli skorzysta z oferty, aby wesprzeć hotele, sektory podróży i rozrywki, które ucierpiały podczas pandemii

- dodał Fumio Kishida.

Wreszcie Japonia ponownie otworzy granicę. Wróciło zwolnienie z obowiązku wizowego, brak dziennego limitu i bezpłatne indywidualne wizyty

 - napisał na Twitterze japoński minister cyfryzacji.

Japońska branża turystyczna ucierpiała przez COVID-19. Teraz ma nadzieję

Jak podaje japoński portal Nikkei Asia, według Japan National Tourism Organisation liczba międzynarodowych podróżnych między styczniem a sierpniem 2022 roku wyniosła około 820 tys., co stanowi spadek o 96 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku.

Decyzja rządu związana z otwarciem granic daje nadzieję branży turystycznej.

Przy słabym jenie podróż do Japonii jest znacznie bardziej przystępna cenowo dla wielu zagranicznych turystów. Mamy bardzo duże nadzieje, że wielu podróżnych może chcieć odwiedzić Japonię

- informuje stowarzyszenie Japan Hotel Association.

Linie lotnicze Nippon Airways również planują otworzyć się na masową turystykę. Już pod koniec października mają zwiększyć liczbę lotów.

Więcej o: