Chcesz być stewardesą lub stewardem? Znajomość języka obcego to nie wszystko. Lista wymagań jest długa

Jakie wymagania należy spełnić, by zostać stewardesą lub stewardem? To pytanie zadają sobie nie tylko ci, którzy planują swoją przyszłość w tym zawodzie. Wszyscy wiedzą, że aby wykonywać tę profesję, trzeba spełnić długą listę wymagań, często bardzo surowych. Czy tak jest naprawdę?

Linie lotnicze różnią się wymaganiami, które stawiają stewardesom i stewardom. Wiele zaleceń się jednak  powtarza. Jakie więc wymagania muszą spełnić kandydaci na to stanowisko? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Linie Lotnicze Emirates. Porównanie klas

Jakie wymagania należy spełnić, by zostać stewardesą lub stewardem? Języki obce to nie wszystko

Znajomość języków obcych to jedno z najbardziej podstawowych wymagań stawianych potencjalnym stewardesom i stewardom. Im więcej języków opanowaliśmy, tym większe szanse na to, że zdobędziemy pracę.

Wiele linii lotniczych wymaga od swoich pracowników umiejętności pływania - na wypadek katastrofy lotniczej.

Lotnisko (zdjęcie lustracyjne) Linie lotnicze mają sposób na braki kadrowe. Polecisz obcym samolotem

Dla wszystkich linii lotniczych ważne są również odporność na stres oraz umiejętność panowania nad emocjami w sytuacjach kryzysowych.

Jak powinni wyglądać stewardesa i steward? To jest zakazane

Dla linii lotniczych wiek również odgrywa istotną rolę. Wielu przewoźników zatrudnia na tym stanowisku osoby od 21 roku życia, jednak zdarzają się i takie, gdzie wymagana jest wyłącznie pełnoletniość. To jednak nie wszystko.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Duże znaczenie ma również nienaganna prezencja. Ważna jest szczupła sylwetka, odpowiedni wzrost i elegancki wygląd. Wciąż dużą rolę odgrywa brak tatuaży, blizn i kolorowych włosów, choć wiele linii lotniczych odchodzi od tych zakazów. Przewoźnicy stawiają swoim pracownikom również wymagania dotyczące makijażu, a nawet koloru lakieru do paznokci. Stewardesy zobowiązane są również do schludnej fryzury - najczęściej są to związane włosy.

Polskie Linie lotnicze LOT (zdjęcie ilustracyjne) Najmniejsze lotnisko w Polsce uruchamia dwie nowe trasy. Bilety od 99 złotych

Wizz Air - wymagania dla stewardes i stewardów

  • ukończone 18 lat,
  • ważny paszport,
  • minimum 165 cm wzrostu w przypadku kobiet,
  • minimum 175 cm wzrostu w przypadku mężczyzn,
  • biegła znajomość języka angielskiego,
  • biegła znajomość jednego z języków środkowo - wschodnioeuropejskich,
  • umiejętność pływania,
  • brak tatuaży w widocznych miejscach,
  • brak dużych wad wzroku.
Więcej o: