Bieszczady. Niecodzienne spotkanie z niedźwiedziem. "Miś się chyba zgubił dziś" [WIDEO]

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Bieszczadach. Nadleśnictwo Baligród opublikowało w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać, jak niedźwiedź przekraczał ulicę. Stało się hitem Internetu - odtworzono je blisko 50 tys. razy.

Niedźwiedzie coraz częściej pojawiają się na terenach zamieszkałych przez ludzi oraz spacerują drogami. Sytuacje te są skrajnie niebezpieczne. Jeśli zobaczymy niedźwiedzia, najważniejsze jest, by zachować spokój i w żadnym wypadku się do niego nie zbliżać.

Zobacz wideo Wyjrzeli przez okno i zobaczyli niedźwiedzia w basenie. Najpierw demolował śmietniki, potem chłodził się w wodzie

Bieszczady. Niedźwiedź wyszedł na drogę

Nadleśnictwo Baligród opublikowało na Facebooku nagranie z niecodziennego spotkania, do którego doszło w Bieszczadach. Jedna z turystek przesłała nagranie, na którym widać, jak niedźwiedź ciężkim krokiem przechodził z jednej strony ulicy na drugą. Kobieta zachowała się tak, jak należy, gdyż zachowała bezpieczną odległość i zachęcała swojego towarzysza do schowania się w samochodzie.

Proszę państwa oto miś. Miś się chyba zgubił dziś

- zażartowała jedna z internautek.

Najwyraźniej lewą łapą wstał. Taki jakiś niezdecydowany

- skomentowała druga.

Z drogi śledzie, bo miś jedzie

- dodała kolejna.

Podkarpacie. Mały niedźwiadek spaceruje po gminie Solina

Pod koniec czerwca mieszkańcy gminy Solina w województwie podkarpackim skarżyli się na małego niedźwiadka, który przemierza wieś i zjada gospodarzom kaczki i kury, a nawet pojawia się na terenie przedszkoli.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wie, że kury są smaczne i będzie to nadal robił. Oglądałem nagrania i jestem zdania, że jest już, niestety, zdegenerowany

- powiedział prof. dr hab. Henryk Okarma, badacz ssaków drapieżnych, dyrektor Instytutu Ochrony Przyrody PAN w Krakowie w rozmowie z dziennikarzami portalu nowiny24.pl.

Wójt gminy Adam Piątkowski wystąpił do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o zgodę na odstrzał zwierzęcia.

 To już nie są żarty. Dobrze, że dzieci w tym czasie na podwórku nie było. Niedźwiedzie powinny być w lasach, a nie chodzić po wsiach!

- argumentował. Decyzji jednak wciąż nie podjęto.

Więcej o: