Gdzie na weekend w Polsce? TOP trzy najpiękniejsze miejsca na krótki wypoczynek

Gdzie na weekend w Polsce? Głowi się nad tym wiele osób. Na szczęście nasz kraj kryje w sobie wiele pięknych miejsc i fantastycznych atrakcji. Gdzie pojechać na krótki wypoczynek? Podpowiadamy.

Wypoczynek w Polsce nie musi być nudny. Nasz kraj oferuje wiele różnorodnych atrakcji, które przypadną do gustu każdemu. Który kierunek obrać na krótki wypoczynek? Sprawdź.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Gdzie na weekend w Polsce? Krynica-Zdrój dla miłośników przyrody

Krynica-Zdrój to miejsce, w którym jest wiele atrakcji, sprawdzi się więc doskonale jako miejsce na weekendowy wypoczynek. Miłośnicy wspaniałych, zapierających dech w piersiach widoków znajdą tu coś dla siebie. Przede wszystkim warto odwiedzić ścieżkę w koronach drzew. To niebywała atrakcja, która wprawi w zdumienie każdego. Jej łączna długość wynosi 1030 metrów, a podczas spaceru można zapoznać się tu z informacjami przyrodniczymi i historycznymi.

Warto odwiedzić również pijalnię wód i Stary Dom Zdrojowy, w którym wypoczywali Władysław Reymont i Józef Piłsudski. Miłośnicy gór powinni również wybrać się na Górę Parkową. Można dostać się tam pieszo lub wjechać kolejką. Warto pojechać tam z dziećmi, ponieważ znajduje się tam ogrom atrakcji dla młodszych.

Krótki wypoczynek w Polsce - wybierz Lubelszczyznę. Kazimierz Dolny zachwyca

Kazimierz Dolny to idealne miejsce na krótki wypoczynek w Polsce. Bardziej aktywni turyści mogą wejść na Górę Trzech Krzyży, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto i Wisłę. Piesza wycieczka po wąwozach również będzie doskonałą atrakcją. Ci, którzy wolą jednak bierny wypoczynek, mogą zaszyć się w jednej z klimatycznych restauracji czy kawiarni. Będąc w Kazimierzu Dolnym, trzeba też koniecznie pójść na spacer brzegiem Wisły lub wybrać się na rejs statkiem.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W okolicy działa też prom, dzięki któremu możemy przedostać się do Janowca i zwiedzić ruiny zamku z XVI-wieku.

Weekend w Polsce. Wyżyna Krakowska-Częstochowska

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska to idealne miejsce na weekendowy wypad. Wybierając się na krótki urlop w tym regionie kraju, warto odwiedzić ruiny zamków - ruiny Zamku Ogrodzieniec, ruiny zamku królewskiego na Złotej Górze (Ojców), ruiny zamku Rabsztyn, Pilica, Bobolice, Olsztyn.

Warto również wstąpić do jaskini Nietoperzowej i jaskini Łokietka. Miłośnicy aktywniejszego wypoczynku mogą spróbować wspinaczki na skałkach znajdujących się w regionie.

Więcej o: