Spływ kajakowy Krutynia. Magiczna wyprawa po najpiękniejszej rzece na Mazurach [CENA 2022]

Spływ kajakowy Krutynia to piękne wodne trasy dla tych osób, które doceniają nie tylko aktywny wypoczynek, ale są też wrażliwe na piękno przyrody. Czas trwania i trudność spływu dostosowane są do możliwości i oczekiwań turystów o różnych upodobaniach. Którą trasę wybrać? Podpowiadamy.

Spływ kajakowy po Krutyni oferuje turystom różnorodne trasy - liczy łącznie 102 kilometry. Dzięki temu cieszy się bardzo dużą popularnością i jest jednym z najchętniej odwiedzanych spływów na Mazurach. Co jeszcze warto wiedzieć, zanim wyruszymy na spływ?

Zobacz wideo Marta Wierzbicka na wakacjach na Mazurach

Spływ kajakowy Krutynia. Ta trasa jest najciekawsza

Najciekawsza trasa spływu kajakowego po Krutyni to odcinek Cierzpięty - Rosocha. Ten 14-kilometrowy odcinek pokonamy w trakcie około pięciu godzin. Co najlepsze, nie jest on aż tak mocno oblegany przez turystów. Podczas spływu możemy oddychać świeżym powietrzem i cieszyć się pięknem przyrody - pełno tu różnorodnej, charakterystycznej roślinności. Istny raj dla fotografów.

Koszt wynajęcia dwuosobowego kajaku to w 2022 roku około 100 złotych.

Spływy kajakowe na Mazurach. Kurtyń najlepszą bazą wypadową

Jeśli nie chcemy przeznaczać na spływ kilku godzin, możemy wybrać się na spływ krótszą krasą. Jej przepłynięcie zajmie nam około 60 minut, więc idealnie sprawdzi się dla rodzin z małymi dziećmi. Spływ odbywa się w kilkunastoosobowej łódce, nad którą pieczę sprawuje sternik lub flisak. Podczas rejsu wysłuchamy wielu ciekawostek i fascynujących historii.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Odcinek Zgon-Krutyń to kolejny piękny odcinek tej trasy, który warto wybrać. Pokonanie tej 13-kilometrowej trasy zajmuje blisko pięć godzin. Widoki wynagradzają jednak cały trud. Na tym odcinku rzeki odbywają się również spływy łodziami w staro-mazurskim stylu tzn. pchane kijami.

Bardziej ambitni mogą spróbować przepłynąć cały, ponad stukilometrowy odcinek. Na taką przygodę trzeba przeznaczyć około 10 dni. Warto więc zrobić zapasy i zebrać ekipę, z którą będziesz się świetnie bawić.  

Więcej o: