Najbezpieczniejsze miejsca dla kobiet podróżujących solo. Na pierwszym miejscu "miasto proroka"

Medyna została uznana za najbezpieczniejsze miasto dla podróżujących samotnie kobiet w rankingu firmy InsureMyTrip. Jakie inne miejscowości znalazły się w czołówce zestawienia? Które z kolei uznano za najmniej bezpieczne? Oto podsumowanie badań brytyjskiej firmy.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Zwiedzamy Dubaj:

InsureMyTrip to brytyjskie przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w ubezpieczeniach podróżnych. Firma działa na rynku od ponad 20 lat. Według danych InsureMyTrip aż 84 procent turystów podróżujących w pojedynkę stanowią kobiety. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, firma zorganizowała ranking miejsc najbezpieczniejszych dla podróżujących samotnie. W czasie analiz brano pod uwagę takie aspekty jak wskaźnik przestępczości czy poczucie bezpieczeństwa wśród turystek w czasie nocnych spacerów. 

"Miasto proroka" na pierwszym miejscu

Według badania najbezpieczniejszym miastem do podróżowania w pojedynkę jest Medyna w Arabii Saudyjskiej. Co ciekawe, miejscowość uzyskała aż 10 na 10 możliwych punktów. Znana jako "miasto proroka" Medyna uplasowała się na pierwszym miejscu zestawienia z powodu "braku ataków ze względu na płeć oraz wysokiego poczucia bezpieczeństwa podczas samotnego spacerowania w nocy". 

Drugie miejsce zajęło Chiang Mai, czyli największe miasto północnej Tajlandii. Miejscowość zdobyła 9,06 punktów. Z kolei trzecie miejsce zdobył Dubaj - uzyskał 9,04 punktów. 

Pięć najbezpieczniejszych miast dla kobiet podróżujących samotnie

1. Medyna, Arabia Saudyjska, 10/10

2. Chiang Mai, Tajlandia, 9,06/10

3. Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 9.04/10

4. Kioto, Japonia, 9.02/10

5. Makau, Chiny, 8,75/10

Najmniej bezpieczne miejscowości

Warto wspomnieć, że Johannesburg, Kuala Lumpur oraz Delhi zostały uznane za najmniej bezpieczne miasta. Miejscowości te są odradzane dla podróżujących w pojedynkę ze względu na wysoki wskaźnik przestępczości. - Mamy nadzieję, że to badanie umożliwi większej liczbie kobiet podróżowanie z towarzyszem lub bez - powiedziała Suzanne Morrow, starsza wiceprezeska InsureMyTrip.

Pięć najmniej bezpiecznych miast dla kobiet podróżujących samotnie

1. Johannesburg, RPA, 0/10

2. Kuala Lumpur, Malezja, 2,98/10

3. Delhi, Indie, 3,39/10

4. Dżakarta, Indonezja, 3,47/10

5. Paryż, Francja, 3,78/10 

Dubaj. Nowy taras widokowy ze spektakularnymi widokami na sztucznej wyspie Dubaj. Nowy taras ze spektakularnymi widokami na sztucznej wyspie

Więcej o: