Dubaj. Nowy taras ze spektakularnymi widokami na sztucznej wyspie

Na Palmie Dżumajra otwarto taras widokowy, który położony jest na wysokości 250 metrów nad ziemią. Obecnie jest to najwyższy punkt widokowy wyspy. W mediach społecznościowych pojawiły się już pierwsze zdjęcia z tego miejsca.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Zwiedzamy Dubaj:

Dżumajra to jedna z trzech sztucznych wysp w Dubaju. Jej budowę ukończono w 2008 roku. Z perspektywy lotu ptaka wyspa przypomina palmę. Znajdują się tu najbardziej luksusowe kurorty i restauracje w Dubaju. 

Nowa atrakcja na sztucznej wyspie

W kwietniu ubiegłego roku na wyspie został otwarty taras The View. Znajduje się on w luksusowym obiekcie The Palm, w którym mieścić się będą m.in. pięciogwiazdkowy hotel. Od tego czasu atrakcja cieszy się ogromną popularnością wśród turystów

Usytuowany na wysokości 240 m taras obserwacyjny oferuje niedostępne wcześniej, niezakłócone widoki na Palmę Dżumajra i skrzące się wody Zatoki Arabskiej oraz panoramę Dubaju w oddali. The View at The Palm usytuowany jest na 52. piętrze wieżowca The Palm Tower, w którym znajduje się również kawiarnia, twórcza wystawa ilustrująca budowę wyspy, interaktywne tunele o tematyce akwarystycznej oraz sklep z pamiątkami

- dowiadujemy się ze strony visitdubai.com.

Teraz zwiedzającym został udostępniony nowy taras The Next Level, który znajduje się na wysokości 250 metrów nad ziemią. Został on usytuowany na dachu budynku The Palm Tower. Nową platformę w spocie promuje emiracka łyżwiarka figurowa Zahra Lari. Na potrzeby reklamy taras został tymczasowo przekształcony w lodowisko. Łyżwiarka wyskakuje z helikoptera i prezentuje niesamowite akrobacje na najwyższym punkcie widokowym wyspy. 

 

Informacje dla zwiedzających

The View at The Palm jest otwarty od poniedziałku do czwartku w godzinach 9–22, z kolei od piątku do niedzieli w godzinach 9–12. Bilety możemy kupić w kasie biletowej lub na stronie www.theviewpalm.ae. Cena biletu dla dziecka (w wieku od 4 do 12 lat) wynosi 120 dirhamów (130 PLN). Z kolei bilet dla osoby dorosłej kosztuje obecnie 175 dirhamów (189 PLN). 

 
 
Więcej o: