Spektakularna reklama Emirates. Stewardesa ponownie na czubku najwyższego budynku świata

Nicole Smith-Ludvik, stewardesa linii Emirates, po raz kolejny stanęła na samym czubku najwyższego budynku na świecie. Reklama zachęca do odwiedzin Expo 2020 w Dubaju.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Zwiedzamy Dubaj

W sierpniu 2021 roku głośno było na temat reklamy linii Emirates. 30-sekundowy klip rozpoczął się zbliżeniem, na którym widać członkinię personelu pokładowego Emirates trzymającą tablicę, taką jak w słynnej scenie z filmowego hitu z 2003 roku "Love Actually". Kobieta jest uśmiechnięta, opanowana, przekłada planszę po planszy z hasłami reklamującymi linie Emirates. Dopiero po chwili, gdy kamera się oddala, widzowie zauważają, że stewardesa stoi na samym szczycie Burdż Chalifa, a za nią rozpościera się panorama Dubaju.

W ten sposób przewoźnik postanowił poinformować, że połączenia między Dubajem a Londynem zostały wznowione. Co ciekawe, kobieta, która pojawiła się w reklamie, dołączyła do niewielkiego grona osób, które stanęły na szczycie budynku. Wcześniej byli to m.in. książę Dubaju, szejk Hamdana bin Mohammed bin Rashida Al Maktoum oraz Tom Cruise. 

"Nigdzie indziej nie ma tak bogatej oferty atrakcji"

Stewardesa Nicole Smith-Ludvik po raz kolejny stanęła na samym czubku najwyższego budynku na świecie Burdż Chalifa o wysokości 828 m. Nowa reklama zachęca do odwiedzin Expo 2020 w Dubaju. Impreza rozpoczęła się w październiku 2021 roku i potrwa do 31 marca 2022 roku. Przełożono ją o rok z powodu pandemii koronawirusa. Bierze w niej udział 200 państw i organizacji. Co ciekawe, jest to pierwsza Wystawa Światowa, która odbywa się w kraju arabskim.

Stewardesa ponownie trzyma kartki, jednak tym razem w tle widzimy przelot największego samolotu pasażerskiego świata - Airbusa A380.

Na półmetku targów emocje i rozmach związane z Expo 2020 w Dubaju nie maleją. Najnowsza kampania odważnie niesie przesłanie Expo i zaprasza ludzi do doświadczenia największego widowiska na świecie. Nigdzie indziej nie ma tak bogatej oferty atrakcji, rozrywki i muzyki na najlepszym poziomie, porywających dyscyplin sportowych, tętniących życiem pawilonów tematycznych, kwitnącej sceny kulinarnej i wielu innych. A to wszystko w jednym miejscu

- powiedział Tim Clark, prezes Emirates Airline.

Jak kręcono reklamę?

Aby nakręcić reklamę, przewoźnik musiał bardzo dokładnie zaplanować czas przelotu, aby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji (na przykład związanych z podmuchami wiatru). Wcześniej manewr był przez długi czas trenowany na symulatorze lotów. By zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa dla osób zaangażowanych w tworzenie nagrania, do projektu zatrudniono także profesjonalną instruktorkę skoków spadochronowych. 

Więcej o: